Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

У Києві з’явився Арт-сквер імені Василя Сліпака (фото)

Символічний камінь уже заклали й запрошують дизайнерів взяти участь у ландшафтному конкурсі

Мистецька громадськість міста Києва, відомі українські музиканти-волонтери, об’єднані в Громадську спілку «Музичний Батальйон», ініціювали облаштування в столиці на Андріївському узвозі «Культурно-мистецького скверу ім. Василя Сліпака» — Героя України, кавалера ордена «За мужність» І ст. та «Золота зірка»,  соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника бойових дій під час війни на сході України у складі Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» (ДУК ПС), позивний «Міф», який загинув у бою поблизу Луганського. Нагадаємо, цьогоріч у  Львові протягом 29 червня — 1 липня проходив  міжнародний музичний марафон пам’яті Василя Сліпака «W LIVE. Тихі дні любові і миру». Нині Великий зал Національної музичної академії України  носить ім’я легендарного співака та патріота нашої країни, а скоро ми матимемо у столиці  ще й Арт-сквер. Це лише маленька частина того, що ми можемо зробити, вшановуючи пам’ять про Василя Ярославовича.

 За словами організаторів, нове покоління українських музикантів матиме постійно діючий майданчик  (на кшталт Монмартру) в Україні  для презентації своїх творів.

16 вересня на розі Андріївського узвозу та вулиці Боричів Тік «Музичний Батальйон» спільно із шанувальниками творчості Василя Сліпака провели урочисту церемонію закладання пам’ятного каменю на місці облаштування майбутнього Арт-скверу. В урочистостях  взяли участь родичі Василя Сліпака, митці, письменники, журналісти, громадські та політичні діячі.

 Після офіційної частини відбувся концерт українських виконавців, серед яких гурти TaRuta, GrozovSka Band, BeTwins, VrodaRodu, «Друже Музико», Fata Morgana UA, Constant Bushinsky та Kate Voloshyna, відомий піаніст Роман Коляда, музиканти Orest Krysa та Сергій Файфура, Василь Панченко, поетеса Злата-Зоряна Паламарчук  та відомі оперні співаки Микола Сікора, Сергій Мегера, Марія Березовська, Михайло Кірішев та Svitlana Kovalenko.

Як розповів «Дню» старший брат Героя України Орест Сліпак, було ініційовано проведення Всеукраїнського конкурсу на кращий ландшафтний дизайн майбутнього скверу. Планується, що декоративні дерева та кущі, які прикрашатимуть місце майбутнього культурно-мистецького відпочинку киян та численних гостей нашої столиці, буде висаджено українськими митцями-волонтерами, які своєю творчістю вже четвертий рік поспіль підтримують бійців АТО на Донбасі. Проекти на конкурс прийматимуться до 6 грудня, а результати буде оприлюднено художньою радою в день народження Василя Сліпака — 20 грудня.

Нагадаємо,  останні 19 років В. Сліпак прожив у Франції і працював у паризькій Гранд-опері. Для кар’єри оперної зірки у нього були всі дані: унікальний бас-баритон, аристократизм у манерах і зовнішності. Завдяки своєму талантові він виступав на кращих сценах Італії, Польщі, США, Франції та в інших країнах. Йому з легкістю давалися як фольклорні композиції, так і провідні оперні партії. «Весілля Фігаро» і «Дон Жуан» Моцарта, «Аїда» Верді, «Борис Годунов» Мусоргського, «Князь Ігор» Бородіна, «Євгеній Онєгін» Чайковського, роль тореадора в опері «Кармен» — це список оперних творів, де Василь Сліпак отримував головні партії. Однак найулюбленішою була роль Мефістофеля в опері Гуно «Фауст». Звідси і з’явився позивний «Міф», з яким Василь воював на передовій. Також Василь Ярославович  залишиться у нашій пам’яті з народною піснею «Місяць на небі», яку, за словами його побратимів,  боєць тихо наспівував, перебуваючи на фронті…

Аліса АНТОНЕНКО. Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів