Перейти до основного вмісту

Герої року — люди, які захищають країну

Такими можна і варто бути кожному з нас
28 грудня, 11:00
ГОЛОВНА ЯЛИНКА КРАЇНИ — ТУТ!

П’ятий рік триває де-факто війна Росії проти України. Анексований Крим, окуповані території Донецької та Луганської областей. І п’ятий рік абсолютно різні люди — десятки тисяч чоловіків та жінок — не дають агресору перетворити життя в Україні на хаос. Тож головну Корону «Дня» 2018 року ми вручаємо людям, які захищають нашу країну.

У грудні Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ у відповідь на запит BBC News Україна поінформувало, що за 11 місяців 2018 року бойові втрати української армії склали 110 осіб, також 776 військовослужбовців поранені в боях. Після цього список загиблих у війні зростав: наприклад, 13 грудня від обстрілів загинули двоє військовослужбовців 79-ї десантно-штурмової бригади Збройних сил.

Захист країни може коштувати свободи, свіжий приклад — історія 24-х українських моряків, яких Росія захопила в полон після того, як відкрито напала на українські кораблі та рейдовий буксир у Керченській протоці. Наразі військовополонені перебувають у московському СІЗО «Лефортово», на них чиниться психологічний тиск. Ілля Новіков, який входить до групи адвокатів, що захищають українських моряків, розповідав журналістам, що результати слідства можна очікувати навесні. 

Корону за «морське бачення» та системну боротьбу у звільненні Криму ми вручили адміралові, експерту з питань оборони та безпеки Ігорю Кабаненку та головному редакторові проекту BlackSeaNews Андрію Клименку.

Ці фахівці розкривають сутність небезпек на морі й окреслюють, як від них захиститися, не один рік, і, наївно додамо, державним діячами варто дослухатися до них більше.

Але люди, які захищають країну, — це не лише військові. Цей рік увійде в історію, бо нарешті створена автокефальна помісна Православна церква України. Як зазначила в новорічній анкеті «Дня» релігієзнавиця Людмила Филипович, «духовній монополії Москви в Україні приходить кінець». Становлення Православної церкви України — тривала робота багатьох людей, і вручаючи Корону за внесок у цей процес, ми відзначили і Людмилу Филипович, і директора Національного інституту стратегічних відносин при Президентові України Ростислава Павленка, і журналістку Ярославу Міщенко, і релігієзнавця Олександра Сагана, і книгу Бібліотеки «Дня» — «Повернення в Царгород».

Серед тих, хто одержав Корону «Дня», — Катерина Смаглій, яка в статусі запрошеного співробітника Аналітичного центру європейських цінностей (Прага) підготувала дослідження Hybrid Analytica: Pro-Kremlin Expert Propaganda in Moscow, Europe and the U.S («Гібридна аналітика: прокремлівська експертна пропаганда у Москві, Європі та Сполучених Штатах»). Ми відзначили Катерину за сміливість бачити те, на що закривають очі інші. Її ґрунтовна праця, за ексклюзивним дозволом опублікована на шпальтах «Дня», може допомогти захиститися від пропутінських впливів в авторитетних закордонних інституціях.

Режисер Сергій Лозниця одержав Корону «Дня» за точний і безжальний погляд, як пише наш автор Дмитро Десятерик — за викриття світу постправди, пропаганди й державної брехні засобами високого кінематографу. Напевно, найбільш обговорюваний цьогорічний фільм Лозниці — ігровий «Донбас», який отримав приз за найкращу режисуру в програмі «Особливий погляд» Канського фестивалю, також у 2018-му режисер випустив документальні «День Перемоги» і «Процес». І, як зауважує Дмитро Десятерик, «у всіх трьох роботах так чи інак Лозниця аналізує способи, за допомогою яких здійснюються маніпуляції масовою свідомістю». Власне, це теж — «пігулки» від пропаганди.

Щоб захищати правду, країну, батьків і друзів не обов’язково робити щось надзвичайне. У 2018-му ми також відзначаємо активістів, які змусили світ виступити на захист режисера з Криму Олега Сенцова та інших українців, несправедливо ув’язнених у Росії та Криму. Ми відзначаємо жителів Маріуполя, які роблять місто поруч із передовою       — передовим.  Ми відзначаємо усіх сміливих, які мають принципи і готові їх відстоювати — незалежно від співвідношення сил.

Корона «Дня» Анні Домбровській — за «інформаційний прорив». Волонтер підсумувала зібрані за весь рік гроші на друк і доставку газет «День» на прифронтові території Донбасу. Отже підсумкова сума — 406 000 гривень. «Ви перевели: 238 600 гривень, 245 166 рублів, 1679 доларів, 750 євро, 205 фунтів, 95 канадських доларів!», — деталізувала Анна у ФБ.

Дякуємо! Вітаємо!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати