КОРОТКО
За інформацією представників центру громадських зв'язків Дніпропетровського УВС, кривава драма у під'їзді будинку №82 на Запорізькому шосе розпочалася через побутову сварку.
Інвалід другої групи, 40-річний Юрій Кагья, що мешкав у квартирі №15, вийшов покурити на сходовий майданчик. Це не сподобалося мешканцям сусіднього помешкання. Словесна суперечка і лайка закінчилися тим, що його хазяїн, 37-річний Віктор Негода, колишній працівник університету, пустив у хід кухонного ножа. Кількома ударами в серце він завдав інвалідові смертельних поранень. Дружина загиблого повідомила про те, що сталося до міліції. Пошуки вбивці не зайняли багато часу - однак він зачинився у своєму помешканні. Під час переговорів двері раптово відчинилися й Негода з двома ножами накинувся на міліціонерів. "Бойову" підтримку сину надала мати, озброєна ножем і молотком. У ході запеклої сутички хазяїн квартири завдав дуже важкого ножового поранення в селезінку начальникові Бабушкінського РВВС Дніпропетровська Вікторові Пуріну. Іншому працівникові - в.о. начальника кримінальної міліції району Валерєві Гусєву порізали обличчя. Ще двоє оперативників дістали легкі ножові рани та порізи.
Кримінальну сімейку затримали, скрутивши вірьовками і наручниками. Потерпілих міліціонерів доставили до міської лікарні №16. За словами лікарів, начальник РВВС В.Пурін втратив багато крові й двічі знаходився у стані клінічної смерті. За його життя борються кращі медичні фахівці Дніпропетровська.
Хто ображався на медиків?
1997 року до Адміністрації Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та народних депутатів надійшло 3830 скарг від громадян щодо охорони здоров`я. Найбільше скарг надходило з Києва, Житомирської, Київської, Луганської, Чернігівської областей. Найменше - з Автономної Республіки Крим, Миколаївської, Рівненської та Чернівецької областей.
Найбільше хвилювали людей помилки в ході визначення ступеня втрати працездатності та інвалідності. На другому місці - похибки при наданні медичної допомоги. Збільшилась кількість заяв, пов`язаних із смертю хворих. Великою залишається кількість звернень із сільської місцевості, від інвалідів війни та пенсіонерів. Найбільшої спеціалізованої допомоги фахівців потребують діти (дитячий церебральний параліч, кардіологічні, ортопедично-травматологічні та ендокринні захворювання).
Більш за все ображаються на рівень та якість медичного обслуговування кияни, житомиряни, полтавці, луганчани та чернігівці. 17 % їхніх звернень - з проблем психіатрії, 12% - терапії, 32% - протезування зубів і лише 6% - до хірургів.
Скарги громадян до вищих державних органів перебувають під постійним контролем Генеральної Прокуратури України. Вона перевірила реакцію на листи громадян працівників Міністерства охорони здоров`я. Виявлено окремі порушення термінів розгляду, поверхове вирішення питань, ненадання відповідей або формальні відписки. Розповсюджене явище - відправлення листів до тих осіб, на яких скаржаться. "Чемпіона з найгіршого реагування" визначити не вдалося - на це місце претендують одразу... сімнадцять областей.
Анатолій ВОЛОШИН, прес-центр МОЗ України
Не розминулися на автотрасі велосипедист із велосипедисткою... Хмельницька область. Із села Жищинці на станцію Вікторія виїхала своїм велосипедом на роботу чергова залізничного поста 48-річна Леоніда Хоптинець. О цій же порі вертався додому велосипедом із роботи із цієї ж станції старший черговий Михайло Міщук. За чотири кілометри від Городка, райцентру, на широкій автотрасі вони зустрілися... "Ця зустріч стала фатальною для Леоніди Хоптинець", - із сумом сповістив кореспондентові "Дня" Михайлу Василевському начальник Хмельницької облдержавтоінспекції Полікарп Майстер. У темряві сталося зіткнення велосипедів. Велосипедистка вже не підвелася: померла від черепно-мозкової травми на місці ДТП. Приголомшений цією пригодою Михайло Міщук викликав "швидку допомогу" та чергового автоінспектора. Велосипедист і досі не йме віри, що таке могло статися. Слідство з`ясовує, хто саме з двох учасників руху на велосипедах крутив педалі на смузі зустрічного руху транспорту. Марихуана акліматизувалася у Закарпатті Закарпатська область. В'язниця 27-річному Миколі, мешканцеві міста Хуст, допомогла "зіскочити з голки". Після виходу на свободу вчорашній зек зберіг "лише" пристрасть до марихуани. Він став талановитим селекціонером, привчивши екзотичну рослину до місцевих кліматичних умов. Успіх підприємства був надзвичайним, повідомляє кореспондент "Дня" Василь ЗУБАЧ. Вже мало здавалося навіть городньої площі у 20 соток біля власного будинку у райцентрі. З'явилися й "аграрії"-виробники, марихуана почала рости і на їхніх присадибних ділянках. "Кораблі" - так наркомани йменують сірникові коробки, наповнені готовою марихуаною, - продавалися у багатьох місцевих розважальних закладах, повне число яких уточнюється нині правоохоронцями. Затримали Миколу працівники Хустського райвідділу міліції. У будинкові наркоділка на прізвисько "Барон" було вилучено півкілограмовий мішечок марихуани і шість кілограмів насіння дурманної рослини. "Інтеграцією" марихуани у провінційне життя стривожені педагоги райцентру - багато які школярі помічені у пристрасті до неї.
Випуск газети №:
№30, (1998)Рубрика
Суспільство