Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Фонд братів Кличків прищеплює дітям життєві навички
До 30 серпня 2011 року Фонд братів Кличків проводить літній освітній табір під назвою «Майстерня успіху» для дітей із шести інтернатів Київської області. Програма табору спрямована на поєднання активного відпочинку й розвитку ключових життєвих навичок у дітей без батьківської опіки, повідомляє прес-служба Фонду братів Кличків. Протягом останньої декади літа підлітки віком від 10 до 16 років навчаться ставити цілі та досягати їх, правильно презентувати свої думки, брати відповідальність за свої вчинки, працювати в команді та досягати успіху. Партнером «Майстерні успіху» виступила компанія Samsung Electronics, яка надала відеокамери, ноутбуки та іншу необхідну техніку для проведення заходу. Літній табір проходить у формі 10-денної ділової гри, упродовж якої діти під керівництвом професіоналів учаться знімати телефільми: самостійно створювати задум, писати сценарії, робити постановки, знімати і монтувати. Соціальна адаптація таких дітей через командну роботу над реальним проектом, спілкування із психологами, тренерами та успішними людьми надзвичайно актуальна, адже сьогодні в Україні понад 100 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. Щороку з дитячих будинків та інтернатів виходить близько 1000 дітей, більшість із яких не мають практичного досвіду взаємодії з реальним світом. «Приходячи на поміч дітям-сиротам у важкий період переходу від дитинства до дорослого життя, ми переконані, що тільки командна робота, самодисципліна та активна взаємодія можуть допомогти їм реалізувати життєві плани, створити власну сім’ю, стати щасливими та успішними в суспільстві дорослих», — говорить виконавчий директор БО «Фонд братів Кличків» Ганна Старостенко. На думку Г. Старостенко, після закінчення зміни в таборі діти повернуться до інтернатів і вже по-іншому будуватимуть стосунки з навколишнім світом.
Біла Скеля привабить туристів
Рада міністрів Криму ухвалила рішення створити археологічний парк «Ак-Кая» в Білогірському районі. «Ак-Кая» — це найвідоміше в Криму природне урочище, в якому міститься пам’ятка природи Біла Скеля. Залучення цієї пам’ятки до туристичної схеми Криму може збільшити приплив туристів до Білогірського району втричі, — заявив голова республіканського комітету АРК з охорони культурної спадщини Сергій Тур. «На сьогодні, за статистикою, без організації будь-якої інфраструктури Ак-Кая та Царські кургани відвідують у районі 30 тис. туристів на рік. Після першого року роботи тут буде до 100 тис. людей», — сказав Сергій Тур. Він повідомив, що така ж кількість людей відвідує печерні міста Мангуп і Чуфут-Кале, а парк «Ак-Кая» буде не менш значущим, не менш цікавим. Археологічний парк «Ак-Кая» буде створено при історико-археологічному заповіднику «Неаполь Скіфський» (Сімферополь). На території парку буде близько 100 екскурсійних об’єктів: Царські кургани, городище Ак-Кая, святилище біля села Вишенне, некрополі й інші пам’ятки. Відкриття об’єкта заплановано на червень 2012 року. Території Білогірського району, відведеній під створення археологічного парку «Ак-Кая», буде присвоєно статус землі культурно-історичного призначення, повідомляє Микола СЕМЕНА, Сімферополь.
Чернівці «взяли в рамку»
На Центральній площі Чернівців, в акурат на місці, де 20 років тому бовванів пам’ятник Леніну, встановили гігантську триметрову рамку. Її кріплення імітує підставку мольберта. Позаду рамки стоїть лавиця, на якій зручно сісти, аби сфотографуватися на тлі міської Ратуші та інших історичних будівель. Ідея створення незвичного витвору належить члену громадської ради з питань культурної спадщини Чернівців, історику Сергію Осачуку. Він запозичив її у австрійського міста Інсбрук, де аналогічна рамка стоїть перед оперним театром. За словами пана Сергія, старовинним Чернівцям бракує сучасних малих архітектурних форм: «Зазвичай у новому місті люди фотографуються на тлі цікавих архітектурних будівель чи визначних пам’яток. Отож, ідея цього проекту — людина у Чернівцях та місто крізь призму рамки». Хоча рамка виглядає, як бронзова, її зроблено із дерева. Із сосни рамку виготовив різбяр Андрій Щепановський. За словами авторів атракції, фоторамку переміщуватимуть площами та вулицями міста. Встановлюватимуть її, підбираючи цікаві ракурси, і в такий спосіб демонструючи принади Чернівців їхнім мешканцям та гостям міста над Прутом, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Випуск газети №:
№153, (2011)Рубрика
Суспільство