Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

11 листопада, 00:00

Через будівництво мосту руйнується Михайлівська церква

Поспіх при добудові Дніпровського шляхопроводу призвів до руйнування Михайлівської церкви Видубицького монастирського комплексу, повідомляє Gazeta.ua. Перед загрозою обсипання опинилися 24 кв. м унікального живопису XI ст., що мають світову цінність як абсолютно раритетна пам’ятка. «Києву потрібен і міст, і монастир. Але бажання влади якомога швидше ввести в експлуатацію об’єкт може призвести до руйнації монастиря, тобто до незворотної втрати святині XI сторіччя. Вперше в 1096 році храм знищили половці, а тепер його руйнують наші українські чиновники», — заявив голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець. Він додав, що прискорення робіт із введення в експлуатацію моста (вбивання бетонних паль) призводить до зсувів і вібрації гори, на якій стоїть мо настирський комплекс. А Михайлівська церква стоїть безпосередньо на краю пагорба. «Для того, щоб урятувати монастир, украй необхідно уповільнити зведення під’їзних доріг навколо моста, застосувавши менш руйнівні і агресивні технології, а частину зусиль і фінансів направити на укріплення споруд монастиря та схилів», — наголосив Бригинець. Як відомо, Михайлівська церква Видубицького монастиря є пам’яткою архітектури 1070-1088 рр., спорудженою сином князя Ярослава Мудрого Всеволодом. Нагадаємо, Міністерство транспорту і зв’язку відкрило залізничний рух на Дарницькому автомобільно-залізничному мосту в Києві, названому в народі «мостом Кирпи» на честь колишнього глави Мінтрансу. Будівництво мосту почалося 2004 року.

В Україні розширили перелік осіб, які не можуть бути усиновлювачами

Верховна Рада України планує розширити перелік осіб, які не можуть бути усиновлювачами. Як передає УНІАН, за ухвалення відповідного проекту закону «Про внесення змін та доповнень до статті 212 Сімейного кодексу України» в першому читанні проголосували 340 народних депутатів з 429-ти зареєстрованих у сесійній залі. Зокрема, передбачено, що усиновлювачами не можуть бути громадяни, які постійно проживають у країнах, з якими Україною не укладено договори про співробітництво з питань усиновлення, крім випадків, коли зазначені громадяни є родичами дитини або перебувають у шлюбі з батьком чи матір’ю дитини.

Виховання силою мистецтва

Відомий скульптор Євген Дерев’янко, чиї роботи знають не лише в Україні, але й далеко за її межами, провів майстер-клас для учасниць проекту — дівчаток-підлітків зі шкіл-інтернатів, сиріт та з малозабезпечених сімей «Я — Берегиня» благодійного фонду Влади Прокаєвої «Обдаровані діти — майбутнє України». Євген поділився історією створення кожної зі своїх робіт, що представлені в арт-галереї «Гольфстрім». Також майстер розповів про види скульптури, техніки та матеріали, що застосовуються в творчості.

«Мистецтво — це безмежні можливості для людини висловити свої думки, бажання та бачення світу і людей, які його оточують», — це твердження стало лейтмотивом усього спілкування Євгена Дерев’янка з учасницями соціального проекту «Я — Берегиня». Також особливу увагу Дерев’янко звернув на такий жанр прикладного мистецтва як створення ляльок, що формувався впродовж багатьох століть.

Майстер запропонував дівчатам спробувати зробити щось своїми руками. Викладачі арт-школи «Гольфстрім» не лише показали майбутнім «берегиням» як легко зробити ляльки-обереги, прикраси та аксесуари, представлені у виставковій залі, але й спільними зусиллями майстра та учасниць проекту зробили «ляльку-берегиню», що була подарована Євгеном Дерев’янком найактивнішій учасниці проекту Фонду Влади Прокаєвої Христині Желізняк. Таким чином цей майстер-клас знаменитого скульптора ще більше наблизив дівчат, які беруть участь у проекті, до мети — бути гідними представницями суспільства, правильно ставити і досягати життєвих цілей, бути професіоналами своєї справи, дбайливими матерями, повідомляє Тетяна КИРИЙЧУК.

Зневоднення організму на 1% призводить до зниження інтелекту на 10%

Нещодавно у Києві відбулося засідання пресс-клубу «Аква», учасники якого обговорили роль води в житті людини. Цього разу експерти, зокрема, зупинилися на ролі води в інтелектуальній діяльності людини. «Втрата організмом 1% води викликає спрагу і як наслідок — падіння розумових здібностей на 10%; 4% зневоднення проявляється сонливістю, апатичністю й розладами свідомості; хронічне зневоднення призводить до інфекцій нирок і сечовивідних шляхів, закрепів та утворення каміння в нирках», — наголосила доктор медичних наук Тея Чумбурідзе.

Вона рекомендувала їжу завжди запивати водою і вибирати напої, які подобаються. За даними досліджень, на які посилалася Тея Чумбурідзе, діти й дорослі споживають на 45—50% більше рідини, вживаючи напої з яким-небудь смаком, ніж коли п’ють звичайну воду. І це добре відображається на здоров’ї.

Також, аби поповнювати організм водою, експерти порадили їсти більше фруктів і овочів, які, як правило, містять багато рідини. Ще одна порада про те, як сформувати гарну звичку, — завжди мати з собою завжди пляшку з напоєм. «Постійно тримайте пляшку з водою або напоєм у себе на письмовому столі, в автомобілі, в сумці або в будь-якому іншому місці, де вона нагадуватиме вам про необхідність прийому рідини», — каже Тея Чумбурідзе.

Фахівці радять не покладатися виключно на відчуття спраги, оскільки вона не завжди сигналізує людині про зневоднення. Як зауважують експерти, часто діти та літні люди не надають значення відчуттю спраги — тому важливо слідкувати за тим, щоб кожен протягом дня невеликими порціями спожив денну норму рідини. В залежності від статі, віку, ваги людини та фізичного навантаження ця норма різна.

На думку лікарів, дорослий чоловік в середньому втрачає за день 3,7 літра води, а жінка — 2,7 літра, отже, відповідно стільки ж за день потрібно спожити рідини, поповнити організм. З їжею надходить 0,7 літра, організм виділяє ще 0,3 літра в результаті метаболізму — отже, решту — 1,7 літра для жінок та 2,7 літра для чоловіків потрібно випивати з різноманітними напоями: питною водою, соком, солодкими газованими напоями, чаєм та ін., повідомляє Оксана МИКОЛЮК, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати