Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Україні потрібна єдина мережа по боротьбі з раком
Віктор Ющенко наголошує на необхідності створення в Україні єдиної мережі по боротьбі з раком. Він зауважив, що в світі немає нації, для якої не був би актуальним цей виклик. «Рак є інтернаціональною проблемою», — сказав Президент і підкреслив, що саме тому українська система має бути інтегрована в світову, повідомляє УНІАН. Також Президент зазначив, що нині залишається великою проблемою відсутність координації між різними інституціями, які займаються цією роботою. За словами Віктора Ющенка, в Україні понад 40 диспансерів, дві клінічні лікарні, більше ніж 700 відділень, які займаються лікуванням онкологічних хвороб, але дуже часто вони підпорядковані навіть різним відомствам і не координують роботу між собою. Тому він поставив завдання перед Національним інститутом раку бути єдиним координаційним центром та автором єдиної політики боротьби з раком. Ще одним важливим завданням для інституту Президент назвав питання пропаганди здорового способу життя. За його словами, 40% захворювань на рак пов’язані зі способом життя і нерозумінням того, як мінімізувати для себе ризики онкозахворювання. Також Віктор Ющенко зазначив, що сьогодні кожен 50-й житель України має онкозахворювання — на рак хворіють близько мільйона людей. При цьому щорічно помирає 90 тисяч, з них — близько 500 дітей. Відповідно до міжнародних оцінок, тенденція захворювання на рак буде лише посилюватися.
Наша санникарка виграла «бронзу» на чемпіонаті світу
На чемпіонаті світу з санного спорту в американському Лейк-Плесіді Наталія Якушенко виграла бронзову нагороду. Це перша медаль вітчизняних санникарів на світовій першості за час незалежності. І перша медаль українських «зимовиків» на чемпіонатах світу з олімпійських видів спорту цього року, пише «Сегодня». А заодно й найбільший успіх у кар’єрі 36-річної Якушенко, нашого прапороносця на параді відкриття Олімпіади-2004. На ЧС-2005 вона була четвертою, 2007 року — шостою, минулого року — знову четвертою. У Лейк-Плесіді Якушенко поступилася лише американці Ерін Хемлін і німкені Наталі Гейсенбергер. Цікаво, що такого інтернаціонального подіуму не було останні вісім років — у цей період усі медалі ЧС вигравали німецькі санникарки.
Ще одна представниця України на ЧС-2009 — Лілія Лудан, посіла 19-те місце. А в чоловічих змаганнях «двійок» наш дует Андрій Кись і Юрій Гайдук фінішували чотирнадцятими.
У 2008 році 2,5% батьків вчасно не зареєстрували новонароджених
Про це повідомив міністр юстиції України Микола Оніщук з посиланням на статистичні дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Мін’юсту, повідомляє УНІАН. За його словами, 2008 року працівники органів РАЦС склали майже 11,5 тисяч протоколів про порушення терміну реєстрації новонароджених. Кількість протоколів про порушення без поважних причин термінів реєстрації новонароджених торік становила майже 2,5% від загальної кількості зареєстрованих дітей. У Києві, Одеській та Дніпропетровській областях випадків несвоєчасної реєстрації народження дитини було зафіксовано уп’ятеро більше, ніж у середньому по Україні. Найменше порушень щодо термінів реєстрації новонароджених було зафіксовано у Волинській, Рівненській та Хмельницькій областях — відповідно 0,6%, 0,5% та 0,5% від загальної кількості складених по Україні протоколів. Міністр юстиції нагадав, що місячний термін для реєстрації новонародженої дитини було введено 1 січня 2004 року Сімейним кодексом України. Кодексом передбачено відповідальність батьків у вигляді сплати штрафу, якщо дитину без поважних причин не було зареєстровано у встановлений термін. Згідно інформації органів РАЦС, протягом 2008 року в Україні народилося 513 тис. 997 дітей.
У Житомирській області активно діє програма з енергозбереження
Два роки тому рішенням сесії обласної ради було затверджено та погоджено в Національному агентстві України з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів Програму енергозбереження Житомирської області на 2007—2010 роки, яка нині активно діє. Мета Програми — забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів у всіх сферах суспільного виробництва. Основними напрямками роботи визначено оновлення застарілого котельного обладнання, переведення опалювальних котелень на використання місцевих видів палива (торфу, відходів деревообробки та сільськогосподарського виробництва), встановлення приладів обліку енергоресурсів, децентралізацію систем теплопостачання, впровадження комплексу енергозберігаючих заходів у системах освітлення і т.ін. У Житомирській області за 2008 рік на реалізацію енергозберігаючих заходів було спрямовано майже 90 млн. грн. Економія енергоносіїв склала 38,1 тис. тонн загальною вартістю майже 40 млн. грн.
Випуск газети №:
№22, (2009)Рубрика
Суспільство