Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Суспільство

07 листопада, 00:00

Волинь «захворіла» футболом

У невеличкому районному центрі Локачі, який нещодавно відзначив свій півтисячолітній ювілей, почало діяти міні-футбольне поле зі штучним покриттям. І вже відбулися змагання на першість району на приз клубу «Шкіряний м’яч». Земляк локачан — відомий у минулому нападник луцької «Волині», а нині її тренер Микола Кльоц — зі штрафної лінії виконав перший удар по воротах, які впевнено захищав начальник райвідділу освіти Михайло Скоп’юк — у минулому футболіст і воротар. Майже водночас у Луцьку було презентовано новий майданчик для ігрових видів спорту в одному з дворів обласного центру Волині. Це понад 900 квадратних метрів території, обгородженої сіткою і зі штучним зеленим покриттям. Із міського бюджету з цією метою виділено 90 тис. гривень, але, як зазначає заступник луцького міського голови Анатолій Пархом’юк, ефект від появи ще одного місця, де діти безпечно можуть займатися спортом, грошима не виміряти. Цікаво, що презентація майданчика обійшлася без офіціозу. Дорослі дяді не перерізали стрічок, не виголошували промов. Натомість виступив танцювальний колектив і було проведено майстер-клас гри флорбол. Це полегшений варіант хокею на траві з легенькою клюшкою та м’ячем. І відразу ж після відкриття на майданчику відбувся перший футбольний матч серед дворових команд цього мікрорайону.

Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область

«Філіал» Європи у Львові

У Львові відкрили новий Центр європейської інформації — офіс депутата Європейського парламенту від Республіки Польща Гражини Станішевської. Подія відбулася у рамках проекту «Створення Європейського Громадського Інституту у Львові». Володимир Бригілевич, доктор технічних наук Варшавської політехніки, директор громадської організації «Центр інформаційного консалтингу» є партнером Гражини Станішевської по проекту. Він розповів, що першочерговим завданням є надання інформації громадськості Львова про ЄС. Тут пропонуватимуть можливості співпраці України та ЄС — гранти, стипендії для молоді, також організація спільних конференцій, виставок, різноманітних наукових та мистецьких заходів тощо. Центр передусім зорієнтований на молодь, яка хоче здобути освіту за кордоном, отримати стипендію: якщо хтось має ідею, проект майбутньої роботи у будь-якій галузі, може звертатися сюди.

На даному етапі Центр пропонує для студентів конкурс — написання реферату на тему «Європейська перспектива України — це політична реальність чи мрія». П’ятеро переможців конкурсу поїдуть в Брюсель, відвідати офіс Європейського парламенту.

«Свого часу в Польщі в кожному воєводському, тобто обласному центрі працювали Центри європейської інформації, потім — у районних містечках, більшості шкіл. Польща готувалася вступати в ЄС, на державному рівні там був створений Комітет європейської інтеграції, який надавав обласним та районним центрам гроші та підтримку. У нас цього нема, держава не займається промоцією Євросоюзу. Відкриття такого Центру — власна ініціатива людей, які бачать для України перспективи в Євросоюзі», — сказав Володимир Бригілевич.

Ще Центр створив програму дистанційної самоосвіти, спрямовану на підвищення поінформованості про діяльність європейських спільнот: на сайті Європейського Громадського Інституту розміщений просвітницький курс лекцій, практичних занять для самоперевірки та інші матеріали.

Олена УРБАН

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати