Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Гепатит знову атакує Житомир
У Житомирі зареєстровано новий спалах вірусного гепатиту А (попередній був у липні). Як повідомила «Дню» заступник головного санітарного лікаря міста Галина Шарапа, протягом останніх 10 днів у школі №32 обласного центру в дев’яти класах iз 15 захворіло 28 учнів, які зараз перебувають у інфекційних відділеннях місцевих лікарень. Загалом у Житомирі, за її словами, цього року спостерігається підйом захворюваності на гепатит, яка має циклічний характер, — за станом на 1 листопада було виявлено 369 хворих на цю хворобу, що на 43 випадки більше, ніж за такий же період минулого року. В згаданій школі, за даними міськСЕС, джерелом інфекції стала буфетниця, яка перехворіла на гепатит А сприяли швидкому зараженню учнів хронічні перебої з подачею води, порушення питного режиму, антисанітарія в шкільному туалеті, неохайність самих дітей, які «забували» мити руки. Нинi в школах організовується поглиблене медичне обстеження дітей і видача противірусних препаратів, а керівництву міськСЕС доводиться готувати пояснення прокуратурі. Г.Шарапа зауважила також, що саме відсутність звички виконувати елементарні гігієнічні правила, особливо дітьми, найчастіше стає причиною інфікування вірусом цієї хвороби. Зараз в місті випадки захворювання на неї зафіксовано в 29 школах. Як поінформував «День» головний санітарний лікар Житомира Олександр Шпита, на погіршення епідемічної ситуації щодо гепатиту А «працює» те, що не забезпечене стабільне постачання води хоча б на перші та другі поверхи шкіл — так, в 11 з них на момент перевірок або не було води, або вона подавалась з перебоями. Він казав також, що, на жаль, з причини дуже високої вартості відповідного обладнання санітарні лікарі нинi не мають можливості визначати присутність небезпечного вірусу у воді, а тому про його наявність судять за опосередкованими показниками. Рішенням обласної протиепідемічної комісії, засідання якої відбулось у п’ятницю, епідемічну ситуацію по гепатиту А в Житомирі визнано неблагополучною, запропоновано тимчасово закрити школу №32. Директору цієї школи загрожує звільнення з посади. Як зазначив у розмові з «Днем» головний санітарний лікар області Олександр Волков, загалом на Житомирщині за 10 місяців нинішнього року на гепатит А захворіло 1589 чоловік, і за цим показником регіон — у числі лідерів по Україні, повiдомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».
Гаряча пора для рівненських венерологів
Останніми роками пік наймасовішого поширення венеричних захворювань на Рівненщині припадає на осінньо-зимовий період. Лікарі пояснюють це тим, що саме у цю пору року повертається додому велика кількість закордонних заробітчан, які за відсутності постійних сексуальних партнерів не гребують сумнівними контактами з так званим контингентом ризику. На осінь припадає й апогей сільської міграції до районних центрів та Рівного. Саме ці дві групи людей є потенційними відвідувачами кабінетів венерологів. Так, лише цього року у Рівненській області зафіксовано 593 випадки захворювання на сифіліс, що на 10 відсотків перевищує минулорічний показник. Вражають й інші цифри — сифілісом захворіли 44 вагітнi та шестеро дітей до 14 років.Серед міст та районів області першість з цього показника впевнено утримує Рівне — 281 випадок, не набагато кращі справи в Острозькому, Здолбунівському, Костопільському та Гощанському районах. Не надто оптимістичними виглядають статистичні показники щодо інших венеричних захворювань: гонорею виявлено у 419 чоловік, мікоплазмозу — у 838, трихомоніазу — у 435, хламідіозу — у 1015. Причому добровільно звертається до лікарів лише 35 відсотків хворих, решта потрапляє на облік до венеролога після проходження медогляду чи під час здачі крові, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.
На Сумщині загострюється «квартирне питання»
Ще минулого року Сумська область посідала перше місце в Україні щодо кількості коштів, виділених з місцевих бюджетів на потреби молодіжного житлового будівництва. Однак за короткий час фінансування різко скоротилося, й за цим показником вона тепер одна з останніх. Про це повідомив журналістам під час засідання обласного прес-клубу директор Сумського регіонального відділення Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву при Кабінеті Міністрів України Володимир Братушка. За його словами, нинішнього року під програму МЖК не виділено з бюджету Сум жодної копійки — при потребі в півтора мільйона гривень. Виділяли гроші тільки в трьох райцентрах. Зважаючи ж на те, що кошти з держбюджету виділяються в прямій залежності від місцевого фінансування, ситуація невдовзі може стати катастрофічною.
Досі програма молодіжного житлового кредитування впроваджувалася на Сумщині доволі успішно. За кілька років завдяки їй отримали квартири понад сто сімей, з кожним роком зростає кількість бажаючих взяти кредит. Першими сумчани розпочали й роботу в напрямi серйозної співпраці з фінансово стабільними підприємствами міста. Так, розроблено спільний проект з ВАТ «СМНВО ім. Фрунзе». На заводі нинi працює близько чотирьох тисяч молодих людей, майже половина з них потребує житла. Необхідні кошти для його будівництва будуть надані частково підприємством, а частково Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Уже сьогодні завод готовий виділити з цією метою півмільйона гривень.
Будівництво нових квартир, зокрема й за програмою МЖК, обходиться недешево. Однак, на думку Володимира Братушки, вартість житла на вторинному ринку, що останнім часом зросла в кілька разів, невдовзі зрівняється з вартістю житла новозбудованого. Тому неважко передбачити, що охочих скористатися послугами Фонду стане ще більше. Проте чи будуть задоволені їхні потреби, залежить насамперед від органів місцевого самоврядування та їхньої готовності підтримати програму фінансово.
На сьогодні правом взяти кредит скористалися 269 сімей та молодих осіб. Цікаво, що серед них, зауважив Володимир Братушка, жодного журналіста, повiдомляє Алла АКІМЕНКО , Суми.
Ювілей фтизіатричної служби
Фтизіатрична служба Луганської області відзначила своє 80 річчя. Перший протитуберкульозний диспансер у Луганську з’явився у жовтні 1923 року. З нагоди ювілею в обласному Палаці культури відбулися урочисті збори, в яких взяли участь фтизіатри з усіх міст і районів Луганської області. За словами головного лікаря Луганського обласного протитуберкульозного диспансеру Галини Роєнко, сьогодні мобілізовано усі сили на боротьбу з епідемією туберкульозу, проводиться профілактична робота серед населення. «У цьому лікарям допомагає Луганська обласна організація Товариство Червоного Хреста», — відзначила Галина Роєнко.
На сьогоднішній день у протитуберкульозних установах Луганської області працює 168 лікарів-фтизіатрів, щорічно на базі Луганського медичного університету за цією спеціальністю готується до 15 аспірантів для практичної охорони здоров’я, повiдомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Батьки дітей зі слабким слухом освоять мову жестів
У рамках Міжнародного дня інвалідів у конференц-залі Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка відбулося урочисте відкриття перших в Україні безкоштовних курсів з навчання батьків глухих дітей та дітей зі слабким слухом мові жестів. У програмі роботи курсів було піднято проблеми навчання глухих дітей у школах Луганщини, рання діагностика і психолого-педагогічний супровід дітей з аномальним розвитком, а також система слухо-коррекційнної роботи у школі для глухих дітей. Сьогодні проводитиметься тематичний «круглий стіл» для батьків: «Проблеми виховання глухої дитини у сім’ї». Батькам буде запропоновано спеціальні таблиці, матеріали з методик навчання мові жестів, які допоможуть їм навчитися повноцінно спілкуватися зі своїми глухими дітьми та дітьми зі слабким слухом. Навчальним планом цих курсів передбачено виступи вчених-психологів, фахівців кафедри дефектології ЛНПУ, а також навчальна робота сурдоперекладачів і представників кабінету слухокорекційної роботи університету. Ініціаторами проведення виступають Центр інноваційних технологій Луганського національного педагогічного університету і спеціалізована школа-інтернат для глухих дітей та дітей зі слабким слухом, повідомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.
Горимо
За позаминулу добу (за інформацією на вчорашній день) в Україні була зареєстрована 141 пожежа, зокрема, в житловому секторі — 103 пожежі, на яких виявлено тіла 14 загиблих. Як повідомляють podrobnosti.com, з посиланням на Міністерство з питань надзвичайних ситуацій, 1 грудня в селі Берестовець Коростенського району Житомирської області в приватному дерев’яному житловому будинку внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалювання виникла пожежа, внаслідок якої загинуло двi людини. Крім того, двi пожежі виникли на підприємствах і сiм — на транспорті. Вогнем знищено 21 будинок, 4 одиниці автотракторної техніки й 17,4 тонни кормів. Орієнтувальні збитки від пожеж становлять 1 мільйон 60 тисяч гривень, з яких 321,4 тисячі гривень — прямі.
Випуск газети №:
№219, (2003)Рубрика
Суспільство