Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

18 листопада, 00:00

Через глобальне потепління зменшуються розміри рослин і тварин

Згідно з новим науковим дослідженням, глобальне потепління призвело до зменшення розмірів деяких видів рослин та тварин. Як повідомляє ВВС, команда науковців Національного університету Сінгапуру дослідила, що вищі температури змушують деяких тварин втрачати більше енергії й таким чином зменшуватись у розмірах, а деякі рослини не виростають більшими в умовах надмірної вологості. Дослідники застерігають, що це може вплинути на посіви та водні види, які є життєво необхідними для людського харчового ланцюга. Інші науковці стверджують, що коливання розмірів є природнім явищем, а рослини та тварини врешті адаптуються до змін клімату.

Серед незайнятих громадян кожен десятий — керівник

За даними Державної служби зайнятості, серед зареєстрованих незайнятих громадян, які нині шукають роботу, кожен десятий є вищим державним службовцем, керівником або менеджером. Про це повідомив Укрінформ з посиланням на заступника директора Державного центру зайнятості Марину Аглоткову. «Професійний склад незайнятих громадян: вищі державні службовці, керівники, менеджери — 10,3%; професіонали (високий рівень знань у сфері фізичних, математичних, технічних, медичних наук) — 8,2%; фахівці — 9,6%; технічні службовці — 6,1%; працівники сфери торгівлі та послуг — 15%; кваліфіковані робітники з інструментом — 12%; робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування й машин — 17,4%; представники найпростіших професій та особи без професії — 18,1%», — ідеться в офіційній відповіді. Крім того, М. Аглоткова повідомила, що станом на 1 листопада 2011 року на обліку в центрах зайнятості перебувало 397,6 тис. незайнятих громадян, понад половину з яких становлять жінки — 243,2 тис. осіб. Серед безробітних, зареєстрованих у Державній службі зайнятості, молодих осіб віком до 35 років налічується майже 175 тис. осіб «Кількість вакансій станом на 1 листопада 2011 року налічувала 82,1 тис., у тому числі для робітників — 41,6 тис., для службовців — 28,2 тис. і 12,3 тис. — для громадян, які не мають спеціальної підготовки», — констатували в ДЦЗ.

До шкільних їдалень у Києві доходить лише 50% бюджетних грошей?

Численні перевірки показали, що лише 50% бюджетних коштів у Києві доходить за призначенням — на харчування учнів. Та й то — на папері. Решта коштів іде на такі милі дрібнички, як канцтовари для офісу, корпоративні посиденьки, телефонний зв’язок тощо. «Якщо хтось думає, що на скромних дитячих обідах не можна заробити на хліб із маслом та ікрою, він глибоко помиляється. Хоча фірми-постачальники постійно нарікають на життя і стверджують, що вони на волосок від банкрутства, — вклинитися в цей бізнес новачку майже неможливо: 28 підприємств різної форми власності (комунальної, приватної) міцно посіли свої позиції. Цей інтерес легко зрозуміти — столиця має чималий освітній потенціал: у нас діють 416 загальноосвітніх шкіл, понад 500 дитячих садків і 40 навчальних закладів інтернатного типу», — пише zn.ua. Для перевірки якості харчування в грудні минулого року Київрада створила спеціальну комісію. Депутати зазначають, що, попри численні перевірки контролюючих органів, досі так нікому й не вдалося розібратися у схемах, за якими організатори харчування ведуть розрахунки накладних витрат: «На даний період вони становлять 50% від суми, виділеної на безкоштовне харчування для школярів 1—4 класів. Тобто із 7 грн в день дитина отримує харчування всього лише на 3,50 грн», — зазначає видання.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати