"Повернення в Царгород" - це повернення до джерел
У Чернігові представили новинку з Бібліотеки "Дня"
Нове видання з серії «Бібліотека газети «День» презентували сьогодні, 16 жовтня, в Чернігові. «Повернення в Царгород» - це збірка статей відомих дослідників, науковців, журналістів, які досліджують взаємини Київської Русі та Візантії, вплив імперії на нашу культуру та ментальність. Ще одна частина розкриває тему: «Козацька Україна та Османська імперія». Теми не дуже-то й вивчені, але надзвичайно важливі.
У Чернігові новинку представляв один із упорядників і авторів значної кількості матеріалів, а саме - редактор відділу «Історія та «Я» газети «День», співробітник секретаріату президії Національної академії наук України Ігор Сюндюков. «Хочу засвідчити велику повагу до Чернігова – одного з найдавніших міст Київської Русі, міста Мстислава Хороброго, Мазепи, Коцюбинського, - почав вступне слово представник авторського колективу. – Сподіваюся, що наші читачі зрозуміють не тільки те, що «Україна – це не Росія», як колись назвав книгу Леонід Кучма, а й те, що Росія – це не Русь. І це більш важлива теза. Ця книга розвінчує певні стереотипи та дає розуміння, що за нами – велика історія. А ще, прочитавши цю книгу, ми усвідомимо: що саме, в який спосіб і навіщо нам належить захищати зараз?»
За словами Ігоря Сюндюкова, книга «Повернення до Царгороду» розповідає про зв’язки Київської Русі та Візантії, про вплив Візантії на нашу культуру та історію, про формування Московської держави, її дружні стосунки із Золотою Ордою та початок «збирання земель» - процес, що триває і донині. Висвітлює й маловідомі факти, приміром, про діалог козацької старшини і правителів Османської імперії, про численні військові союзи з Кримським ханом. Окремі розділи досліджують витоки козацького руху, наших драм, трагедій, перемог і здобутків. Вдумливе вивчення зазначених тем дає читачеві ключі до розуміння багатьох подій, що відбуваються сьогодні. І до розуміння нашого справжнього місця в Європі та світі.
В обговоренні книги «Повернення в Царгород», що відбулося в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, взяли участь науковці, педагоги, громадські діячі, працівники музейних установ і бібліотек, журналісти. Професор Академії керівних кадрів працівників культури та мистецтв, доктор філософських наук Володимир Личковах, зокрема, зауважив, що книга «Повернення в Царгород» - розповідає про «шлях України до Європи через Константинополь». І її цінність у тому, що вона дає різнобічну картину історичного становлення України. «Я проти чорно-білого бачення та трактування історії. Причому те, що вчора ми називали чорним, сьогодні стає білим і навпаки, це вульгаризує та примітивізує історію. Я за різнобарвне веселкове бачення історії», - зазначив професор Личковах.
Представник благодійного фонду сприяння ініціативам газети «День» Віктор Молочко подякував колективу газети та особисто головному редактору Ларисі Івшиній за те, що «вони діють, а не тільки констатують проблему невігластва значної частини нашого суспільства», тобто виховують громадянина та патріота. «Я хочу побажати тільки одне, щоб ці прекрасні мудрі книжки дійшли до читача!» - сказав пан Молочко. І додав, що один із місцевих меценатів вже подарував кілька примірників нового видання обласній науковій бібліотеці імені В. Короленка.
Крім того, знайти та придбати книгу «Повернення до Царгорода» в Чернігові можна в магазині «Будинок книги» на проспекті Миру.
Author
Вікторія СидороваРубрика
Суспільство