Перейти до основного вмісту

Скандал вщух, але...

Медуніверситет імені Богомольця відновив навчання, а МОЗ завершує перевірку вишу
05 березня, 16:29
ФОТО PRM.UA

Конфлікт між провідним медичним вишем країни та Міністерством охорони здоров’я, який спалахнув 20 лютого, схоже, добігає кінця. З початком весни Національний медичний університет імені О. О. Богомольця припинив страйк і розпочав навчальний процес. Відсторонена на два тижні ректорка Катерина Амосова через Окружний адміністративний суд міста Києва відновилась на посаді. Також Амосова звернулася до студентів і викладачів із тим, що їхні вимоги почуті, маючи на увазі скасування наказу МОЗ про її усунення з посади. Хоча дію наказу зупинило не міністерство, а рішення суду. Й у МОЗ вже підготували апеляцію.

З озвучених ректоратом вимог спрацювало хіба звернення до чиновників, щоб ті втрутилися у суперечку. У парламенті пройшло тематичне засідання комітету з питань охорони здоров’я, лист на підтримку дій Катерини Амосової підготувало Всеукраїнське лікарське товариство, яке оцінює дії МОЗ як схожі на рейдерське захоплення університету. До слова, такої самої думки дотримується голова наглядової ради вишу Юрій Щербак. В іншому виглядає так, що усі сторони конфлікту лишилися на своїх позиціях, просто коментують його з меншим запалом, розраховуючи на вирішення ситуації у суді.

У МОЗ сподіваються розставити всі крапки над «і», завершивши перевірку НМУ. Ситуацію зі зривом тесту «Крок» і проблеми закладу вивчає спеціальна комісія міністерства. Результатів її роботи ще немає. Та у Мінздоров’я вважають, що «зрив екзаменів, проведення сумнівних контрольованих тендерів, дискредитація центру тестування, спонукання студентів до так званого страйку і приховування документів, перешкоджання роботі комісії МОЗ, судова та бюрократична тяганина – це спротив старої освітньої системи, яка захищається від майбутньої трансформації».

Скандал ніби вщух, та осад лишився. Виявилось, що Центр тестування не має законодавчих обґрунтувань для своєї роботи, зокрема не може отримувати прибутки за проведення тестів. Серед студентства – розкол. Страйк підтримали ті, хто близький до студентського парламенту та ректорату. Викладачі анонімно скаржились, що попри офіційні заяви адміністрації вишу, дії ректорки підтримують далеко не всі. А якщо іспити «Крок», через які все почалося, є єдиним способом чесно визначити рівень знань студентів, котрі згодом лікуватимуть нас усіх, можливо, треба вдосконалити цей механізм? Щоб претензій не було ані в МОЗ, ані в НМУ, ані в суспільства.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати