Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Спадщину скіфів пустили під плуг

09 вересня, 00:00

На Дніпропетровщині знову виявлені факти приватизації сільськогосподарських земель разом зі степовими курганами, які є пам’ятниками археології. Цього разу грубі порушення законодавства виявлені в Магдалинівському районі. Як повідомив на прес-конференції заступник прокурора Дніпропетровської області Олег Ричка, посадові особи відділу земельних ресурсів вказаного району без проведення польових обстежень і встановлення кордонів ділянок історико-культурного значення провели роздержавлення і розпаювання земель. При цьому в приватну власність були передані 53 кургани — в основному скіфської епохи, хоча вік деяких із них сягає 4— 5 тисяч років. Унаслідок розорювання земель ці пам’ятники археології безповоротно втрачені для науки.

У прокуратурі вважають, що такі дії магдалинівських чиновників мають всі ознаки зловживання службовим становищем. За фактом злочину порушено кримінальну справу за статтею 364 УК України.

Відомо, що Дніпропетровщина посідає перше місце в Україні за кількістю історико-культурних пам’ятників, що розташовані на її території. За офіційними даними, їх нараховується понад 12 тисяч, з них близько 7,5 тисяч — пам’ятники археології. Фахівці вважають, що під час розорювання земель разом iз ділянками землі було приватизовано від 50 до 70% курганів, городищ і стоянок, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати