Перейти до основного вмісту

Вперше «Київ Музик Фест» пройде без Iвана Карабиця

20 вересня, 00:00

Вперше він відбудеться без Івана Карабиця — відомого українського композитора, автора ідеї та незмінного директора свята музики, який, на превеликий жаль, помер рік тому. Тепер справу батька продовжує його син Кирило Карабиць — молодий, талановитий диригент. За його словами, оргкомітет плідно працював, аби «Фест» був цікавим і не знижував мистецьку планку. Незважаючи на «погану» цифру 13, Кирило вважає, що фестиваль буде цікавим для публіки і для музикантів, які в ньому прийматимуть участь. На відкриті в пам’ять Івана Федоровича Карабиця прозвучать його «Голосіння» та Концерт №1 для фортепіано з оркестром; Симфонічний концерт. В Національній музичній академії відбудеться наукова конференція, присвячена творчості композитора, за участю провідних музикознавців зі США, Росії, України. Для меломанів буде цікавою серія творів in memorium: цикл хорових літургій Іоанна Златоустого, «Чичестерські псалми» Л. Бернстайна для хору з оркестром. Вперше будуть виконані невідомі «Страсті по Іоанну» К. Ф. Е. Баха з архівної колекції Берлінської академії музики.

Головна мета «Фесту» — показати найширшу палітру сучасної української та світової музики. Планується, що за вісім днів відбудеться 39 концертів симфонічної, камерної, хорової, духової, джазової музики. Де прозвучать понад 300 творів — від старовинної музики до прем’єр нового тисячоліття, серед яких майже 100 українських та 80 закордонних авторів.

У фестивалі беруть участь провідні українські колективи та виконавці: 4 симфонічнi оркестри (Національний, філармонічний, радіо, естрадно-симфонічний); 5 камерних («Київська камерата», «Archi», Львівський камерний оркестр, «Рикошет», «Київ Арт Капела»), численні ансамблі та солісти. Масштабною буде й хорова сторінка «Київ Музик Фесту’2002»: 6 хорових колективів виступатимуть у Михайлівському Золотоверхому та Володимирському соборах, у соборі Св. Олександра, в Національній музичній академії, з програмами класичної і сучасної духовної та світської музики. Окремими сторінками «Фесту» стануть джазовий концерт «Ветерани джазу», концерти оркестрів народних та духових інструментів.

Традиційно на «Фесті» проходить знайомство з регіональними композиторськими школами. Цього разу зі Львова, Донецька, Харкова, Одеси, Ужгорода, Дніпропетровська та Дрогобича.

Закордонними гостями фестивалю стануть композитори: В. Балей (США), який започатковував «Фест», Л. Торессен (Норвегія), Г. Аманн (Австрія), О. Готскосік (Швеція), Р. Твардовський (Польща), О. Чайковський (Росія). А також знані світові вокалісти: П. Міллер та С. Солтерз (США), В. Савенко (Велика Британія), інструменталісти з Австрії, Норвегії, Франції, Росії, Швейцарії, Японії. Відбудуться презентації фірми «TNC-recordings» (США) та серії компакт-дисків української музики. В рамках співробітництва міст-побратимів Києва та Тампере відбудеться концерт Симфонічного оркестру Національної радіокомпаніі України (диригент Я. Хаантеря) та солістів з Фінляндії, де прозвучать твори фінських композиторів.

Закриється «Київ Музик Фест» великим симфонічним концертом, в програмі якого прозвучать твори Сергія Рахманінова, Мирослава Скорика та Валентина Сильвестрова. А в Житомирі, на батьківщині українського класика Бориса Лятошинського, пройде «Мистецький вернісаж», який буде присвячений Міжнародному дню музики, що відзначається 1 жовтня. Організаторами фестивалю виступають Міністерство культури і мистецтв України, Національна спілка композиторів України та Центр музичної інформації НСКУ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати