Перейти до основного вмісту

Виплата 22-мільйонної заборгованості одеським морякам знову відкладається?

05 листопада, 00:00

Тим часом, президія Одеського облсуду ухвалила остаточний вердикт за позовом Об'єднаної морської профспілки. Відповідно до постанови, підписаної головою облсуду Анатолієм Луняченком, розпродаж майна ЧМП належить розпочати, якщо пароплавство не погасить боргів перед моряками. Однак цікаво, що ухвалу судді Жовтневого райсуду С.Ярош, було визнано правомірною лише в частині арешту й наступного продажу «з молотка» 13 об'єктів ДСК «ЧМП». А майже тридцять інших об'єктів, як поінформувала «День» профспілковий юрист І.Коврижних, облсуд звільнив з-під березневого арешту, в тому числі півтора десятка малих суден ЧМП. Причина? Зміна «приналежності» яхт і катерів. Іншими словами, і за останнє півріччя пароплавство втратило півтора десятка плавзасобів, що перебували півроку під арештом, накладеним Жовтневим райсудом. «Інформація, яку я отримала з неофіційного джерела, безпрецедентна, — зазначила адвокат І.Коврижних. — Усе зводиться до того, що «зникнення» яхт і катерів нібито обійшлося відповідачу ДСК «ЧМП» додатковою втратою судна».

...1–2 листопада тисячі моряків, що виграли судові позови до адміністрації ЧМП, з'явилися до розрахунково- касового відділу за грошима. Однак у бухгалтерії почули: спершу заберіть із Жовтневого суду документи — приходьте з виконавчими листами. Внаслідок напливу позовників у будинку райсуду виникла давка, зламали двері приміщення... Але ті, що встигли взяти документи, віддавати їх бухгалтерам і касирам пароплавства бояться. Бо нерідко, скаржаться моряки, їм виплачують лише половину чи й чверть заборгованого. Саме тому й зібралися сотні людей вранці 2 листопада на Дерибасівській, біля будинку облпрокуратури, де почався збір підписів під новим зверненням до прокурора області Михайла Косюти. «Ми, моряки, берегові працівники ДСК «ЧМП» і члени їх сімей, вимагаємо вжити заходів до припинення знущань, обману й правового безмежжя, що дiється в пароплавстві. Президент ЧМП С.Мелащенко оголосив по телебаченню, що до пароплавства надійшли гроші для погашення боргів по зарплаті й соціальних виплатах. Однак у розрахунково-касовому відділі 29 жовтня й 1 листопада нам пояснили, що гроші будуть виплачувати працівникам пароплавства лише в разі звільнення з роботи. Тобто пароплавство нас шантажує... Так і раніше було обмануто чимало працівників ДСК «ЧМП», які звільнилися в 1998 — 1999 роках, а грошей не одержали...» А до того, з публічної заяви одного з розпорядників утвореного цільового Фонду В.Зубкова «випливає, і це підтвердилося в розрахунково-касовому відділі, — наголошується в документі, — що ми зможемо одержати в ЧМП гроші за «гривневневою» заборгованістю, і не будуть видані зароблені кошти за довідками-депонентами в інвалюті... А хіба це не заборгованість пароплавства? Хто виплатить нам чесно зароблені гроші? Куди зникли 350 суден пароплавства і хто винен, що з нами не розрахувалися? Хто винен, що берегове майно, яхти та катери пароплавства й нині щезають з-під арешту?..»

«Моє прізвище — Ольга Липецька, — представилась одна з тих, що прийшли 2 листопада до облпрокуратури за правовою підтримкою. — Стаж роботи у пароплавстві — 32 роки. 29 жовтня я взяла в райсуді виконавчий лист на примусове погашення боргу з моєї зарплатні в обсязі 1700 гривень. Однак у бухгалтерії «ЧМП» мені відповіли: видамо за листом лише половину належних грошей — 950 гривень... Багато з людей, що забирають із суду документи, про це ще не знають». Цікаво, що головбух ДСК «ЧМП» Ірина Полєтова, у свою чергу, заявила кореспондентові «Дня»: «А ми ніякої Ольги Липецької не знаємо...» Але додала, що борги багатьом морякам виплачено. А на прохання познайомити зі списком тих моряків, хто приніс судові виконавчі листи, показала приблизно двадцять прізвищ, які вмістилися на одній сторінці учнівського зошита...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати