Перейти до основного вмісту

Абсолютна демократична монархія

У Ліхтенштейні змінили конституцію
18 березня, 00:00

Прибічники князя кажуть, що він лише хоче внести ясність у складний текст конституції країни, однак його опоненти заявляють, що збільшення повноважень монарха призведе до встановлення диктатури. Реформа конституції, за яку проголосували ліхтенштейнці, повинна не тільки зміцнити позиції князя, але й... наблизити країну до демократії. Так, тепер достатньо лише 1500 підписів для організації референдуму щодо будь-якої зміни законодавства й навіть повного скасування монархії.

Гостра дискусія між Гансом Адамом II, урядом і парламентом країни щодо визначення прав і повноважень монарха, статусу членів його сім’ї, точилася більше десяти років. Минулого березня Ганс Адам II заявив, що може скласти свої повноваження й передати владу наслідному принцу Алоїсу, одруженому з принцесою Софією Баварською. Алоїс працює в банку «Ліхтенштайнер глобал траст», де займається питаннями управління майном княжого дому. Рік тому Ганс Адам II говорив, що буде готовий піти на такий крок лише тоді, коли завершиться реформа конституції князівства. Отже, тепер у ліхтенштейнського монарха, здається, є можливість скласти повноваження й насолоджуватися життям у Відні, про ймовірний переїзд до якого Ганс Адам II неодноразово говорив. У замку ліхтенштейнського монарха в селищі Медлінг біля австрійської столиці зараз влаштовують спектаклі під відкритим небом та лицарські турніри.

Не останній рядок у доходах Ліхтенштейну займають надходження від зареєстрованих у цій країні з територією в 60 квадратних кілометрів офшорних компаній. Організація економічної співпраці та розвитку (ОЕСР), а також FATF зарахували князівство до своїх «чорних списків». Свого часу, відповідаючи на запитання швейцарської газети «Блік», Ганс Адам II зазначив, що досьє німецької розвідки, яким керувалися ОЕСР та FATF, «містить не зернинку, а зернину правди», однак більша частина звинувачень в бік Ліхтенштейну у відмиванні грошей та наданні прихистку організованій злочинності, за його словами, «виявилася брехнею й навіть наклепом».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати