Баварія за активізацію співпраці з Україною
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20070809/4132-3-2.jpg)
Баварія вражена від економічного розвитку, який сьогодні спостерігається в Україні, і зацікавлена в розширенні співпраці з нашою країною. Про це вчора заявив прем’єр-міністр Баварії Едмунд Штойбер після переговорів з лідером БЮТ Юлією Тимошенко. «Ми зацікавлені в економічній співпраці з Україною і, очевидно, будемо налагоджувати якомога тіснішу співпрацю в галузі екології, біоенергетики та біотехнологій», — підкреслив Едмунд Штойбер. Слід зазначити, що цей дуже популярний в Німеччині лідер 30 вересня цього року залишає політичну кар’єру. І зараз він здійснює низку прощальних візитів у ранзі баварського прем’єра. Торік у Кремлі його приймав російський президент, після Києва Штойбер планує відвідати Париж і Гельсінкі.
Баварський прем’єр повідомив журналістів, що мета його переговорів в Україні (до зустрічі з лідером БЮТ Юлією Тимошенко він провів переговори з віце-прем’єр-міністром Миколою Азаровим, а на вечір запланована зустріч з українським Президентом Віктором Ющенком) — заручитися підтримкою всіх політичних сил щодо розбудови стосунків між Україною та Баварією. Штойбер також наголосив на необхідності проведення спільної українсько- баварської комісії по співробітництву восени цього року. За його словами, в даний момент майже 700 баварських компаній співпрацюють з українськими партнерами і 90 з них мають філіали в Україні.
Прем’єр-міністр Баварії вважає, що проведення на українських стадіонах фіналу чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012» призведе до «неймовірного успіху» України. «Ми можемо з власного досвіду сказати, що це мало місце після Олімпійських ігор у 1972 р., а також під час проведення фінальної частини чемпіонату світу з футболу в Німеччині минулого року», — зазначив Е.Штойбер. За його словами, Баварія пропонує співпрацю в розвитку інфраструктури для проведення «Євро-2012» в Україні.
Зі свого боку, Ю.Тимошенко сказала, що під час переговорів з баварським прем’єром детально обговорювалися перспективи і можливості входження України до Європейського Союзу. «Я не почула від нього жодної фрази, яка б закривала такий шлях для України. Єдине, що ми обговорили, це еволюційність цього шляху, його етапи, які починаються з підписання посиленої угоди щодо сусідства. Далі вони продовжуються зміцненням економічних та будь-яких інших зв’язків», — сказала Тимошенко. Фактично тим самим була спростована заява Е.Штойбера про те, що він вважає нереальним вступ України до Європейського Союзу. Про це зокрема йшлося в повідомленні Німецької хвилі напередодні візиту баварського прем’єра в Україну.
Юлiя Тимошенко також повідомила, що сторони досить детально обговорили можливу співпрацю України та Баварії, враховуючи те, що там за останні роки, дійсно, здійснили серйозний інтелектуальний прорив в організації економіки, залученні інвестицій. «Для нас це є надзвичайно цікавим», — підкреслила вона.