Чи був шпигун?
Його було проведено погано, ФБР і департамент енергетики не зуміли простежити причетність інших підозрюваних у шпигунстві осіб, зробивши при цьому ряд «складних помилок», зазначається у світовій пресі. Внаслідок цього «можна ніколи не дізнатися правду про те, що трапилося в Національній лабораторії Лос Аламос». Автори звіту так і не змогли визначитися, чи мав місце взагалі виток інформації про секретну ядерну зброю із лабораторій США і хто міг би її передати Китаю, якщо таке й сталося, пише газета «Вашингтон Пост».
Єдине, про що можна сказати з певністю, це страшенна тяганина і непрофесіоналізм, допущені при розслідуванні справи. Причини підозрювати Вен Хо Лі та його дружину дійсно були. Однак поки спецслужби змагалися із судовими інстанціями за право дослідити його комп'ютер, поки нерозторопні службовці допускали явні «ляпи», а бюрократи грали в паперові ігри, ймовірні шпигуни знищили всі докази проти себе. Напрошується класичне запитання: а чи був взагалі шпигун?
Така ситуація явно на руку Китаю, який, образившись на звинувачення в шпигунстві, заявив, що він самотужки і досить давно сам винайшов новітню ядерну зброю. Ці звинувачення разом із бомбардуванням китайського посольства у Белграді дуже загострили відносини між обома країнами.
Останнім часом опозиція любила «підколювати» адміністрацію Клінтона за благодушність до фактів витоку інформації з секретних лабораторій. Однак, схоже, єдиним позитивним результатом чергової «справи шпигунів» є те, що тепер Конгрес, можливо, перегляне законодавчі бар'єри на шляху розслідування подібних справ.