Перейти до основного вмісту

Джон Бонер: Росія намагається «відновити владу в радянському стилі»

27 жовтня, 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Спікер палати представників Джон Бонер, республіканець від штату Огайо, очолив напад консерваторів на політику адміністрації Обами щодо Росії, попереджаючи про російську ностальгію за радянською імперією й закликаючи президента Барака Обаму підштовхнути Росію поліпшити ситуацію з правами людини. Його коментарі були виголошені на зустрічі «Ризики перезавантаження», що відбулася в консервативному Фонді «Спадщина» у Вашингтоні.

Критика консерваторами політики «перезавантаження» має два головні пункти: США отримали мало корисного від дворічної співпраці з Москвою, й усе лише погіршиться у зв’язку з імовірним поверненням на посаду президента Володимира Путіна в березні наступного року.

«У російському використанні старих інструментів і старого менталітету ми бачимо не що інше як спробу відновити владу й вплив у радянському стилі», — заявив Бонер. «Незабаром Росію очолить хтось, відомий своєю великою радянською ностальгією».

Атаки республіканців на «перезавантаження» з Росією стали звичайною справою. Виступ Бонера вторив чисельним тезам, озвученим одним з можливих кандидатів у президенти від республіканців Міттом Ромні під час його промови щодо зовнішньої політики раніше в жовтні. Він попередив про повернення радянського стилю поведінки, висловив занепокоєння з приводу використання Росією енергії як економічної та геополітичної зброї, а також того, що Білий дім не збирається розмахувати «американською винятковістю», щоб протистояти новій «імперії зла» (звернення до промови Рональда Рейгана обов’язкове в кожній промові, що стосується Росії).

Політика щодо Росії, принаймні, дає привід критикам адміністрації; в інших аспектах зовнішньої політики Білий дім досяг значних успіхів — від знищення лідерів «Аль-Каїди» Усами бін Ладена й Анвара Аль-Авлакі, а також лівійського лідера Муаммара Каддафі, до закінчення іракської війни.

Незважаючи на переговори з США, Росія не повністю співпрацювала з країною в ключових питаннях глобального значення, особливо в питаннях міжнародних санкцій проти Ірану й Сирії. «Ми повинні змусити Кремль урізати відносини з Іраном, особливо в тому, що стосується ядерної програми та ракетних технологій», — заявив Бонер.

Дві головні проблеми для Республіканської партії — стримування відродження Росії та стимулювання американської економіки — можуть нагадати про себе цього року пізніше, коли в Конгресі відбудеться голосування про відновлення постійних нормальних торговельних відносин з Росією. Це стане завершальною частиною 20-річного шляху Росії до членства в Світової організації торгівлі й передбачатиме скасування закону про торгівлю з Росією часів холодної війни.

Деякі консерватори хочуть використати членство в СОТ, аби натиснути на Росію в питаннях прав людини та оспорюваних кордонів з Грузією. З другого боку, відмова від скасування закону може поставити американські компанії в невигідне становище, якщо Росія більше відкриється для іноземної торгівлі, вступивши до СОТ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати