Хвиля арештів
У Азербайджані «готуються» до виборів![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20051027/4197-3-2.jpg)
Влада Азербайджану арештувала колишнього голову адміністрації президента і директора одного з найбільших хімічних заводів у країні. Ці затримання продовжують низку арештів напередодні парламентських виборів 6 листопада, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Влада звинувачує Акіфа Мурадвердієва та Фікрета Садігова в участі у змові з метою урядового перевороту. Про це заявили представники міністерства внутрішніх справ країни. Спостерігачі пов’язують арешти з підготовкою до перших після смерті Гейдара Алієва парламентських виборів. На минулому тижні було знято з посади й арештовано міністра економічного розвитку Фархада Алієва, міністра охорони здоров’я Алі Інсанова та міністра фінансів Фікрета Юсифова.
Під арештом перебуває також брат Фархада Алієва, Рафік Алієв, голова провідної компанії з продажу нафтопродуктів AzPetrol. Усі ці арешти були здійснені також за підозрою у підготовці державного перевороту. Влада вважає головною дійовою особою у змові одного з лідерів опозиції Расула Гулієва. Гулієв, колишній спікер парламенту Азербайджану, а нині лідер Демократичної партії, був затриманий українською владою 24 жовтня після того, як літак, на якому він прямував до Баку, приземлився для дозаправки в Сімферополі. Гулієв, який вирішив повернутися на батьківщину з добровільного вигнання, був зареєстрований як кандидат у депутати на майбутніх виборах.
Цими днями Гулієв, який жив у США з 1996 року, заявив, що повернеться до Азербайджану до виборів. «Влада не зможе перешкодити моєму поверненню», — заявив він у телефонній розмові зі своїми однодумцями. Власті Азербайджану запевняють, що вибори пройдуть відповідно до міжнародних стандартів. Президент Ільхам Алієв закликав парламент швидко прийняти законопроект, що дозволив би виключити фальсифікацію результатів голосування й розширення прав спостерігачів на виборах. Зокрема, пропонується ставити відмітку на пальцях незмивним чорнилом тим, хто проголосував, — так, як це робилося в Іраку або Афганістані. Також Алієв пропонує допустити до моніторингу голосування неурядові організації з більш ніж 30-вiдсотковою часткою іноземного фінансування. Опозиція схвалила ці почини. «Ще залишився час виправити помилки і дозволити людям вільно виразити свою волю на виборах до парламенту», — цитує Ассошейтед прес Ісу Гамбара, лідера партії «Мусават». Однак, зазначають кореспонденти, поки невідомо, чи прийме парламент необхідні поправки до початку голосування.