Коротко / ПЛАНЕТА
Ізраїльтяни виступають за розширення операції в Лівані
Більшість ізраїльтян виступають за розширення масштабів операції проти бойовиків ісламського руху «Хізбалла» в Південному Лівані, свідчать дані опитування, опублікованого вчора. Виправданою операцію вважають 82% ізраїльтян і 92% єврейського населення країни. Ізраїль почав активні бойові дії проти «Хізбалли» 12 липня, після нападу бойовиків на ізраїльський патруль і захоплення в полон двох ізраїльських солдатів. У результаті авіаударів та артилерійського обстрілу в Лівані загинули не менше 433 осіб, більшість яких мирні мешканці. Від ракетного обстрілу «Хізбалли» загинули 18 мирних ізраїльтян. У наземних боях Ізраїль втратив убитими 33 солдатів, точні дані про кількість убитих бойовиків «Хізбалли» відсутні. Тільки 10% єврейського населення Ізраїлю вважають, що Ізраїль повинен припинити військові дії й розпочати переговори.
Чавес дякує Путіну за твердість
Президент Венесуели Уго Чавес подякував російському президенту Володимиру Путіну за його «твердість» у питаннях торгівлі зброєю, яку він виявив незважаючи на невдоволення США. «Можна подякувати Росії, жорсткості президента Путіна, російським робітникам і уряду», — заявив він у Москві. У. Чавес також висловив вдячність російському лідеру за «твердість у зміцненні обороноздатності Венесуели». Загальна сума збройових контрактів, укладених венесуельським лідером, перевищила три млрд. доларів. Поставки Су-30 коштуватимуть Венесуелі 1,5 млрд. доларів, вертольотів Мі-35 — 250 млн., будівництво заводу з виробництва автоматів Калашникова й патронів — 200 млн., закупівля підводного човна типу «Амур» та інших кораблів, а також зенітно-ракетних комплексів «Тор-М1» — ще один мільярд. Як пояснив У. Чавес, цей арсенал потрібен Венесуелі для того, щоб захиститися від агресії, яку, на його думку, готують США. Держдепартамент США, зі свого боку, підозрює, що частина зброї, яку закуповує У. Чавес у Росії, призначена колумбійським бойовикам.
Грузія створить уряд Абхазії у вигнанні
Президент Грузії Михаїл Саакашвілі у спеціальному телезверненні до грузинського народу заявив про наміри створити в Кодорській ущелині уряд Абхазії у вигнанні. За його словами, майбутній кабінет складатиметься переважно із колишніх урядовців, які залишили цю країну на початку 1990-х років. Офіційний Тбілісі ставить перед урядом в екзилі завдання остаточно повернути цей регіон під юрисдикцію Грузії та започаткувати програму його відбудови. У відповідь на це звернення, проросійський уряд у Сухумі заявив, що таким чином Грузія намагатиметься зміцнити свої позиції в ущелині, щоб в майбутньому розпочати новий наступ та повернути під свій контроль усю територію Абхазії. «Якщо в верхню частину Кодорської ущелини дислокують цей уряд, то це буде рівносильно оголошенню війни. І нам не залишиться нічого іншого, як самим діяти, аж до застосування сили», — цитує Бі-Бі-Сі слова міністра закордонних справ невизнаної республіки Сергія Шамба.
Для Росії ХАМАС і «Хізбалла» не терористи
Вчора «Российская газета» вперше опублікувала список 17 терористичних організацій, діяльність яких заборонена на території Російської Федерації. В нього ввійшли такі терористичні формування, як «Ісламський джихад», «Брати-мусульмани», «Ісламська група», «Рух Талібан» тощо. Підставами для «входження» організації в подібний список були зв’язок з екстремістськими формуваннями на Північному Кавказі, проведення діяльності, направленої на зміну конституційного ладу в Росії і причетність до організацій, визнаних терористичними міжнародною спільнотою. За словами начальника управління з боротьби з міжнародним тероризмом ФСБ Юрія Сапунова, ХАМАС і «Хізбалла» не увійшли у «список-17», тому що ці організації підпадають під третій критерій, оскільки вони включені у національні терористичні переліки різних країн, але не під перші два. До того ж, «ХАМАС і «Хізбалла» не пішли на зустріч пропозиціям чеченських сепаратистів про співпрацю та обмін бійцями», — підкреслив Ю.Сапунов.
Випуск газети №:
№125, (2006)Рубрика
День Планети