Коротко / ПЛАНЕТА
Іракський парламент рекомендує відкинути резолюцію ООН
Іракський парламент відкинув резолюцію Союзу Безпеки ООН 1441 з Іраку, передає РІА «Новости» . Більшість з тих, що виступили на надзвичайному засіданні іракського парламенту, висловилися проти співпраці Іраку з СБ ООН у рамках нової резолюції, яка передбачає повернення інспекторів ООН із повним доступом до всіх без винятку об’єктів, навіть до президентського палацу. Голова парламенту Саадун Хаммаді назвав цю резолюцію «агресивною, найжорсткішою, яка порушує суверенітет і національну гідність Іраку». Рішення парламенту носить не обов’язковий, а рекомендаційний характер. Остаточне рішення щодо того, чи буде Ірак співробітничати із СБ ООН у рамках нової резолюції, прийме політичне керівництво країни.
На легалізацію в Італії чекають півмільйона іммігрантів
Учора в Італії закінчився строк, відведений новим законом, що передбачає можливість для роботодавців легалізувати становище незаконних іммігрантів. Влада отримала близько 600 тис. таких прохань. Переважно вони стосуються людей, які допомагають по господарству, доглядають за хворими і людьми похилого віку, а також зайнятих на виробництві. Рекордним виявилося число прохань в Мілані та Римі — по 100 тис. у кожному місті. Закон набув чинності 10 вересня та відвів два місяці на цю процедуру. Тепер роботодавців, які подали прохання, та найнятих ними нелегальних іммігрантів, викликатимуть в імміграційні служби. Їхні дані перевірятимуть і потім, якщо не виникне заперечень, іноземцям видадуть посвідку на проживання в Італії. Їм не зможуть платити нижче прийнятого в країні мінімуму, нададуть усі соціальні права та виплати, але одночасно їм доведеться платити податки. Зате порушникам загрожують штрафи в 5 тис. євро, а також тюремне ув’язнення строком від 3 місяців до року. Поліція вже почала пошук нелегалів по всій Італії, повідомляє Інтерфакс-Європа . Особливо ретельно перевірятимуть працівників будівельних фірм, ресторанів, а також сільськогосподарських підприємств.
ОБСЄ інспектує україно-молдовський кордон
Делегація ОБСЄ розпочала вивчення ситуації на митних постах україно-молдовського кордону. Як повідомили РІА «Новости» в місії ОБСЄ у Кишиневі, особливу увагу приділяють становищу на придністровській ділянці. Приїзд делегації ОБСЄ зумовлений обвинуваченнями з боку Молдови на адресу України стосовно її «терпимості» до контрабанди товарів через придністровську ділянку кордону. Десять експертів ОБСЄ повинні дати політичний висновок щодо даної ситуації. Постійна рада ОБСЄ підготує на основі звіту рекомендації для молдовської й української влади стосовно покращання роботи митних постів.
Випуск газети №:
№208, (2002)Рубрика
День Планети