Коротко / ПЛАНЕТА
ЄС хоче поділити тягар імміграції
Учора вперше в історії союзу в Тампере ропочалася зустріч лідерів Євросоюзу, які намагаються ров'язати проблеми імміграції і міжнародної злочинності. Тут буде порушено питання про створення єдиної юридичної зони в ЄС, подібно тому, як раніше було створено зону спільної валюти євро. Однак найгострішою проблемою є імміграція. Правозахисні організації висловили побоювання, що запровадження суворіших законів, спрямованих на приборкання нелегальної імміграції вдарить по справжнім шукачам політичного притулку. Фінляндія, яка нині головує в ЄС, спростувала подібні припущення, заявивши, що тягар імміграції буде рівнозначно поділено серед країн-членів ЄС.
Колишньому мінчанину відмовлено в компенсації за Чорнобиль
Ганноверські судді зважили, що колишній військовослужбовець Радянської Армії Володимир Гіс, раніше мешканець Мінська, а нині громадянин Німеччини, не може претендувати на виплату страховки, яка належить цивільним особам. 1986 року військовий музикант Гіс отримав особливе завдання — як концертмейстер відправитися з військовим оркестром до 30-кілометрової чорнобильської зони. Перебування там безслідно не пройшло — через певний час у Гіса виявилися ознаки променевої хвороби. Він не має права на отримання страховки від нещасного випадку, яка належить цивільним особам, навіть якби служив у німецьких військах і перебував у зоні підвищеної радіоактивності за наказом Бундестага, передає з Ганновера кореспондент «Дня» Наталя ВІКУЛІНА .
Французька компанія продає власні марки коньяку
Виконавчий директор французької винокурні «Перно Рікар» Патрік Рікар заявив, що для компанії коньячні марки «Біскіт», «Рено» і «Маркіз де Монтескью» перестали бути стратегічним товаром і вони готові їх продати будь-якому зацікавленому покупцю. Таке рішення компанії обумовлено падінням збуту коньяку. Однак «Перно Рікар» не відмовляється від нещодавно купленого вірменського коньячного заводу. Керівник фірми зазначив, що цей завод є стратегічним, бо дає доступ до великої мережі збуту коньяків у Вірменії та Росії.
Помитися можна і в пральній машині
Японська компанія «Авант» випускає пральну машину, в якій за 17 хвилин може «випратися» будь-хто, сплативши 1000 ієн ($9,5). За людину все робить автомат, який вливає воду, мило тощо. А потім фен висушує тіло. Подібні автомати вже встановлено в трьох салонах компанії, і, за словами представника цієї компанії, бажаючі змушені записатися в чергу, бо багато людей хоче скористатися такою послугою. Наразі придбати таку чудо-машину не по кишені пересічним японцям, бо коштує вона 18 млн. ієн ($169 тисяч).
За матеріалами агентства АП
Випуск газети №:
№192, (1999)Рубрика
День Планети