Перейти до основного вмісту

Коротко / Планета

06 вересня, 00:00

Польща встановить дороговкази українською мовою

У восьми населених пунктах Лемківщини в гміні Устя-Горлицьке (Горлицький повіт, Малопольське воєводство) з’являться двомовні польсько-українські таблички з назвами сіл. «Турбота про національну особу і пошана до багатокультурності — таку мету ставить перед собою Об’єднання лемків, яке запропонувало встановити двомовні знаки. Під час громадських консультацій за пропозицію проголосували одноголосно всі мешканці села Регет», — цитує заяву Polskie Radio. За словами секретаря управи Марека Олеся, двомовні таблички в гміні Устя-Горлицьке буде встановлено протягом двох тижнів. «Перед акцією «Вісла», коли з південно-східної Польщі до західних земель були масово депортовані лемки, в гміні Устя-Горлицьке проживало майже 100% лемків. Зараз їх тут проживає близько 8 %, — сказала одна з ініціаторів введення двомовних дороговказів Олена Дуць-Файфер, представниця лемків у Спільній комісії уряду, національних і етнічних меншин.

Клінтон закликала Китай до рішучих дій щодо Сирії

Державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що розчарована позицією Росії і Китаю у сирійському питанні. Про це вона сказала під час дводенного робочого візиту до Китайської Народної Республіки. Як вона наголосила, Москва і Пекін мали б долучитися до тих країн ООН, які підтримують запровадження санкцій проти режиму сирійського президента Башара Асада. Водночас міністр закордонних справ Китаю Ян Цзечі наголосив, що його країна підтримує зусилля посередника у сирійському питанні, спецпосланця ООН Лахдара Брагімі. Натомість президент КНР Ху Цзіньтао відзначив, що Китай готовий до «підтримання та зміцнення діалогу, контактів, взаємодії з США».

Перемогу сепаратистів у Квебеці затьмарила стрілянина

Невідомий відкрив стрілянину в концертному залі «Метрополіс», під час виступу прем’єр-міністра, лідера перемігшої на виборах Квебекської партії Канади Полін Маруа (на фото). Один чоловік помер. Інший знаходиться в критичному стані. Постріли пролунали в момент, коли Маруа заявила, що майбутнє франкомовного Квебека — стати суверенною державою. Під захистом охоронців вона покинула сцену, але незабаром повернулася і завершила виступ. Стрілка арештувала поліція. Під час затримання він викрикнув: «Англійці, прокидайтеся! Пора повернути борги! «, повідомляє Euronews. Напередодні в провінції Квебек відбулися вибори в місцеві законодавчі збори. Квебекська партія, яка завоювала 54 з 125 місць, виступає за відділення 8 млн. франкомовної провінції від Канади. Ліберальна партія, яка перебуває при владі дев’ять років здобула 50 місць. Один мандат дістався лівої партії Солідарний Квебек. Таким чином, 63-річна Полін Маруа стане першою жінкою, яка очолить уряд провінції. Але мінімальна більшість, з якою перемогла Квебекська партія, поки не дозволить їй провести обіцяний референдум про незалежність Квебеку.

У Брюсселі ввели штрафи за образи

Муніципалітет Брюсселю ввів днями адміністративні штрафи за образу людей в громадських місцях і на вулицях міста. Як передає AFP, віднині порушники за свої дії будуть зобов’язані розлучитися з сумою до 250 євро. «Будь-яка форма образи каратиметься. Це стосується расистських, сексистських, гомофобных висловлювань і подібних» до них», — заявив мер міста Фреді Тьєлеман. За даними градоначальника, брюссельські суди надто завантажені іншою роботою, тому випадки побутових образ часто залишалися безкарними. Тепер же право штрафувати порушників отримала поліція. При цьому санкції можуть бути застосовані і до тих, хто грубо поводиться на людях, наприклад, штовхає або стукає оточуючих.

У ЄС і ОБСЄ занепокоєні рішенням Азербайджану помилувати Сафарова

Азербайджан відмовився від зобов’язань, узятих перед Угорщиною у зв’язку з екстрадицією Раміля Сафарова, що відбував довічне ув’язнення за вбивство вірменського військовослужбовця. Про це заявила прес-секретар верховного представника ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон Майя Коцьянчич. Нагадаємо, Сафарова, який убив в Угорщині вірменського офіцера, узяли під арешт і згодом видали Азербайджанові. Одразу після повернення на батьківщину Сафаров був помилуваний президентом країни Ільхамом Алієвим, що й зумовило міжнародний скандал. За словами Коцьянчич, дії Баку загрожують крихкій стабільності в регіоні. Вона повідомила, що Євросоюз вимагає від азербайджанської влади пояснень у зв’язку зі звільненням Сафарова. Тим часом Мінська група ОБСЄ (займається врегулюванням Нагірно-Карабахського конфлікту між Вірменією і Азербайджаном) також висловила стурбованість у зв’язку з діями Азербайджану. Зокрема, в ОБСЄ вважають, що помилування і спроби героїзувати злочин завдали шкоди мирному процесові і підірвали довіру між Єреваном і Баку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати