Коротко / ПЛАНЕТА
Україна підписала ще два міжнародні протоколи
Україна приєдналася до 6-го протоколу Генеральної угоди про привілеї та недоторканність Ради Європи та протоколу №2 Європейської рамкової конвенції про прикордонне співробітництво територіальних громад та властей. Підписи під цими документами поставив у присутності генерального секретаря Ради Європи Даніеля Таршиса міністр закордонних справ України Борис Тарасюк під час церемонії відкриття нового Європейського суду з прав людини. Текст 6-го протоколу Генеральної угоди про привілеї та недоторканність, який стосується суддів Європейського суду під час їхніх службових поїздок, вже ратифіковано Чехією, Данією, Фінляндією, Угорщиною, Ірландією та Італією. Протокол про прикордонне співробітництво дозволяє, зокрема, підписувати угоди про співробітництво територіям, які не мають спільних кордонів.
Білорусь кредитів не отримала
Віце-президент Світового банку заявив, що Білорусь не отримуватиме фінансової допомоги, доки не розпочне радикальні економічні реформи. Виступаючи на прес-конференції в Мінську, він зазначив, що продукція білоруських підприємств неконкурентоспроможна, а повільні темпи приватизації та погане ставлення уряду до європейських інституцій призвели до того, що західні інвестори не бажають робити капіталовкладення в економіку країни.
Нетаньягу погрожує невиконанням мирного плану
Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу знову заявив, що може й відійти від домовленостей, відомих як «території в обмін на безпеку», якщо впевниться, що палестинська влада не виконує своїх обіцянок. Йдеться про невизначеність із майбутнім тридцяти палестинців, яких ізраїльське керівництво звинувачує в тероризмі й вимагає їхнього арешту від палестинських органів безпеки. За повідомленням єрусалимських газет, Ізраїль та Палестина досягли усної домовленості про це, тепер же Ізраїль вимагає письмових гарантій. А відтак затягується процес імплементації досягнутого під егідою Вашингтону плану, згідно з яким 13 відсотків ізраїльських військ мають бути відведені з Західного берега протягом 12 тижнів в обмін на додаткові заходи безпеки з боку Палестини.
Україна говорила з Червоним Хрестом про захист громадян
На 42-й сесії Виконавчої ради Червоного Хреста, яка завершила роботу в Женеві, обговорювалася нова конституція світової «червонохресної» спільноти, стратегічний план та заходи щодо захисту найуразливіших людей усієї планети. Як повідомила «Дню» прес-служба Червоного Хреста України, на сесії виступив і постійний представник нашої держави у Виконавчій раді, голова Національного комітету товариства Іван Усіченко. На переговорах із високопосадовими особами Червоного Хреста він зосередив увагу на розробці та втіленні в життя єдиної політики щодо ефективного запровадження спільних гуманітарних програм в Україні.
За матеріалами агентств АП та Інтерфакс
№212 05.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№212, (1998)Рубрика
День Планети