Коротко / Планета
У Єгипті з виборів зняли останнього прем’єра часів Мубарака
Центрвиборчком Єгипту заборонив колишньому главі уряду Ахмеду Шафіку балотуватися на пост президента. Таке рішення ЦВК прийняв після того, як на день раніше Вища військова рада Єгипту затвердила поправки до законодавства, що забороняють усім високопосадовим діячам режиму Хосні Мубарака обіймати державні посади й виставляти свої кандидатури на виборах. Раніше проект поправок до закону про політичну діяльність був схвалений парламентом Єгипту. Нагадаємо, Ахмед Шафік за часів правління Хосні Мубарака займав ряд високих посад у армії, а також очолював міністерство цивільної авіації й обіймав пост прем’єра. Після того як у лютому 2011 року Мубарак був змушений піти у відставку, а управління країною перейшло до Вищої ради збройних сил, Шафік очолив тимчасовий уряд. Проте його призначення спровокувало масові акції протесту, учасники яких вимагали прибрати соратника Мубарака з поста глави уряду. На початку березня 2011 року Шафік подав прохання про відставку, яке задовольнила Вища рада збройних сил. Остаточний список претендентів на пост глави держави ЦВК Єгипту має оголосити наприкінці квітня. Перший тур президентських виборів призначений на 23—24 травня. Якщо буде необхідний другий тур, то він пройде 16—17 червня.
Сирію викрили у зриві «плану Аннана» завдяки знімкам із супутників
Сирійська влада не вивела важку техніку з населених пунктів і тим самим порушила прийнятий раніше план урегулювання ситуації в країні, запропонований спецпосланцем ООН Кофі Аннаном. Про це повідомляє Reuters із посиланням на представника Аннана. Про те, що в сирійських містах до цих пір залишається важка техніка, свідчать знімки, зроблені з космосу. Представник Аннана також додав, що, незважаючи на оголошене перемир’я, сирійські солдати стріляють по мирних жителях. Раніше сирійські власті заявили, що вивели з населених пунктів важку техніку. Нагадаємо, перемир’я в Сирії офіційно діє з 12 квітня 2012 року, проте збройні зіткнення між урядовими військами й супротивниками президента країни Башара Асада не припинилися.
Держдепартамент США підтримав законопроект про «список Магнітського»
Високопосадовим російським чиновникам і силовикам, причетним до смерті юриста інвестфонду Hermitage, можуть закрити доступ до США. Сполучені Штати підтримують цілі, що висуваються в так званому законі Магнітського. Про це заявила прес-секретар Держдепартаменту Вікторія Нуланд на брифінгу для журналістів. Вона нагадала про програми санкцій проти тих, хто порушує права людини. І додала: зовнішньополітичне відомство продовжує діалог із Конгресом. Утім, коли сенатори розглянуть документ — невідомо. За певними відомостями, Білий дім зробив усе, аби перенести обговорення законопроекту щонайменше на місяць. Експерти пов’язують це з майбутнім візитом до США Володимира Путіна. Він вилетить за океан 18 травня, тобто вже як глава країни. Нагадаю, ініціатор законопроекту — сенатор-демократ від штату Мериленд Бенджамин Кардін. Документ зобов’язав Держдеп та Мінфін США опублікувати список «офіційних представників уряду Росії, причетних до смерті Магнітського та інших незаконних дій». Фігурантам списку заборонять в’їзд до США, а їхні банківські рахунки і майно в країні мають бути заарештовані. Утім, коли цей документ буде розглянуто в Конгресі, поки що невідомо.
Саркозі пропонує Олланду другий раунд теледебатів. Той вважає це незаконним
До другого туру виборів вже почав серйозно готуватися кандидат від правлячої правоцентристської партії та нинішній президент Франції Ніколя Саркозі. Окрім бажання привернути на свій бік електорат Марін Ле Пен, Саркозі висловив намір зустрітися ще раз на теледебатах зі своїм суперником Франсуа Олландом. На зустрічі зі своїм прибічниками в Лонжюмо він піддав критиці відмову кандидата-соціаліста від другого раунду дебатів: він не може уникнути дебатів. Тому що французи їх вимагають. Вони повинні знати правду про мою програму та його, і саме в цьому полягає пошана до народу Франції». Зі свого боку Олланд, який вже брав участь в одних теледебатах, називає намір Саркозі провести два інших раунди незаконним. На його думку, його суперник цього домагається лише для того, аби поліпшити свої показники напередодні другого туру. Тим часом Саркозі заперечив можливість будь-якої угоди з ультраправим «Національним фронтом», що могло б допомогти йому отримати голоси прибічників кандидата Марін Ле Пен у другому турі виборів президента 6 травня.
Випуск газети №:
№74, (2012)Рубрика
День Планети