Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

28 березня, 00:00

Правляча партія Тунісу відмовилася від фундаментальної ролі шаріату

Помірковані ісламісти з правлячої партії «Нахда» в Тунісі оголосили, що шаріат не лежатиме в основі нової юридичної системи країни та її конституції. За словами представника партії Амера Ларайеда, преамбула конституції залишиться загалом світською, «аби зберегти єдність суспільства і не викликати в ньому суперечок». Іслам у документі буде проголошений державною релігією, але спеціальних посилань на шаріат в основному законі не буде. Раніше представники Нахди давали різні оцінки свого бачення майбутньої конституції. Деякі з них припускали, що посилання на норми шаріату там все ж таки будуть. Радикальні ісламські партії, що діють у Тунісі, вимагають запровадження там консервативних порядків. Вони, зокрема, обстоюють обов’язкове носіння жінками хусток, цілковиту заборону алкоголю, ліквідацію банківських відсотків тощо. Протистоять ісламізмові секуляристи, які наполягають на розвитку країни за західним зразком. Від того, яку позицію обійматиме Нахда, багато в чому залежить майбутній вигляд конституції, що розробляється нині. У конституційних зборах ця партія має приблизно 40% голосів.

Експерт ООН — про безкарність чиновників у справі Магнітського

Спецдоповідач ООН з питань тортур, жорстокого поводження і покарань Хуан Мендес опублікував щорічну доповідь, в якій ідеться про «систему безкарності» чиновників у справі російського юриста Сергія Магнітського. У доповіді наголошується, що попри те, що були встановлені особи, причетні до незаконного арешту і взяття Магнітського під варту, жодного належного розслідування стосовно них так і не було проведено. «У тих випадках, коли людина, що перебуває під вартою в державному ізоляторі, загинула внаслідок тілесних ушкоджень, діє принцип презумпції винуватості держави, особливо якщо ця особа на момент арешту була здоровою, що випливає з відповідної судової практики Європейського суду з прав людини», — наголошується в доповіді Мендеса. Висновок спецдоповідач зробив після ознайомлення з офіційною позицією Росії, яка видається Мендесу «непереконливою». Мендес наполягає на тому, що «катування — це серйозний злочин, який потребує проведення публічного розслідування і покарання всіх винних».

Сирія ухвалила план Аннана

Учора керівництво Сирії погодилося з планом мирного врегулювання ситуації в країні, запропонованим спецпредставником ООН по Сирії Кофі Аннаном і підтриманим Радою Безпеки ООН. «Сирійський уряд надіслав Кофі Аннану листа, в якому міститься позитивна відповідь на його ініціативу», — заявив представник кабінету міністрів Ахмад Фаузі. Як повідомляє Reuters, Аннан вже підтвердив, що отримав відповідь сирійської влади і вивчає її. Раніше повідомлялося, що план врегулювання, розроблений за участю Росії і Ліги арабських держав, передбачає припинення насильства з обох сторін, невтручання у справи Сирії ззовні, доступ гуманітарних організацій в країну і створення механізму моніторингу. Офіційний Дамаск і раніше заявляв, що план загалом його влаштовує, проте має певні запитання щодо нього. Які це були запитання, не повідомлялося. Кофі Аннана — колишнього Генерального секретаря ООН — було призначено на посаду спецпредставника цієї організації по Сирії для врегулювання конфлікту, що триває там.

Македонія скасувала візи для українців

Македонія призупинила візовий режим для українців на рік. Про це заявив на брифінгу прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров. «Згідно з цим рішенням, громадяни України під час в’їзду до Македонії строком до 90 днів з дати першого в’їзду в’їжджатимуть за наявності чинного паспорта для виїзду за кордон, проїзного документа дитини, поліса медичної страховки й фінансового забезпечення з розрахунку 50 євро на кожен день перебування», —заявив Дикусаров. За його словами, відповідне рішення діятиме до 15 березня 2013 р. «Окремо для громадян України, які здійснюють поїздку наземним транспортом, буде необхідність отримання одноразових або багаторазових віз для перетину кордонів Румунії й Болгарії», — сказав Дикусаров.

Amnesty International: Китай та Iран «лідирують» за кількістю страт

За даними правозахисної організації Amnesty International, Китай виконав більше смертних вироків, ніж усі інші країни (Іран, Ірак, Саудівська Аравія) разом узяті. Влада КНР засекретила відповідні дані, проте Amnesty, не публікуючи конкретних цифр, стверджує, що кількість страчених в країні становить кілька тисяч 2011 року, повідомляє Кореспондент. Після Китаю «лідером» за кількістю виконаних смертних вироків 2011 року виявився Іран. Там було страчено щонайменше 360 осіб. Третє місце посіла Саудівська Аравія — щонайменше 82 страчених, за якою йде Ірак, де торік стратили принаймні 68 осіб. У річному звіті організації також ідеться, що кількість підтверджених страт на Близькому Сході зросла майже на 50% порівняно з минулим роком. Сполучені Штати, де кількість страт знизилася до 43 випадків (46 — у 2010 році), є єдиною країною в Північній і Південній Америці, а також єдиним членом Великої вісімки, що страчує в’язнів в 2011 році. Вперше за 19 років не було зафіксовано жодного випадку страти в Японії. Єдиною країною в Європі, де застосовується смертна кара, залишається Білорусь.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати