Перейти до основного вмісту

Про нас

27 лютого, 00:00

«Якщо Генпрокуратура зможе довести належність знайдених рахунків Павлу Лазаренку, вона матиме право вимагати повернення грошей українській державі. А це мільйони доларів. Навіть якщо виявлені гроші буде пущено винятково на виплату боргів шахтарям, атомникам та іншим бідуючим верствам населення, це все одно може підняти рейтинг чинного Президента куди вище, ніж будь-які рекламні ходи.

«Московские новости», 21—28 лютого

«Вступивши до ЄС, ми (поляки. — Ред.) можемо намагатися залишити безвізовий режим, наприклад для українців. Загальна візова практика Євросоюзу не виключає того, що, приміром, українці, які мешкають у прикордонних районах, можуть отримувати візи не в установленому порядку — це визнають чиновники Єврокомісії. Можна запровадити для них спрощений порядок видачі віз, трактуючи їх як, приміром, сезонних працівників. Експерти комісії зазначають, що такими пропозиціями займатися ще зарано. Це — предмет переговорів, додають вони».

«Газета виборча», 26 лютого

«Дуже багато східноєвропейських організацій, що репрезентують інтереси підневільних робітників, занепокоїлися тим, щоб уряд ФРН не допустив їхньої дискримінації в порівнянні з жертвами нацизму з США та Ізраїлю. Деякі з них готові навіть розпочати справжню юридичну війну — у випадкові, якщо розміри компенсацій для західних і східних «арбайтерів» сильно відрізнятимуться... Віце-президент варшавського «Об’єднання постраждалих від Третього рейху» Кароль Глаговськи заявляє, що колишні підневільні працівники з Польщі «не збираються задовольнятися подачками, які всі ці роки отримували від Німеччини». (Жертви війни з Польщі отримували разові виплати в розмірі 550 німецьких марок.) Пред’явили свої колективні вимоги й українці. Берлінський адвокат Лотар Демезьєр, який діє від їх імені, надіслав Герхардові Шрьодеру лист, де написав: «Не повинно існувати жертв нацизму першого класу, які отримують у десять разів більше компенсацій, ніж їхні товариші по нещастю зі Східної Європи».

«Советская Белоруссия», 25 лютого

Підготувала Наталя ВІКУЛІНА, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати