Про нас
«На перший погляд, Україна подолала російський обвал досить непогано. Втративши понад половину своєї вартості у вересні, гривня тримається стійко. І, на противагу Росії, Україна м’яко повелася зі своїми кредиторами, досить спокійно перерозподілила внутрішні борги й досі уникнула дефолта — несплати валютних боргів. Ці кроки отримали підтримку з боку МВФ, який надав позику на суму $335 млн., а за ним ЄС і Світовий банк надали ще $391 млн. Однак тепер ні фонд, ні банк не збираються більше давати грошей. Не будучи спроможною збирати податки, скоротити видатки чи зробити поступ у приватизації, реформуванні податків, приборканні бюрократії, аби приватний бізнес процвітав легально, Україна й досі перебуває в глибокій економічній кризі. Центральний банк утримував гривню, запровадивши величезні процентні ставки — 82 відсотки й жорсткий контроль за обміном валюти. Якщо ці важелі контролю буде знято, то курс гривні впаде знову. Падіння гривні буде стрімкішим, якщо, як натякає Президент Леонід Кучма, уряд почне друкувати гроші».
«Гордон Джі, радник Корпусу миру, вміло ухиляється від худоби, що вільно пасеться на газонах Херсона, й викладає американську методику бізнесу. Якщо в першому йому щастить, то викладання дається важче. Бізнес в Україні, який шукає західних ринків та інвестицій, здебільшого підживлюється організованою злочинністю. Джі закінчив Колумбійський університет і навчався в Американському театрі-консерваторії в Сан-Франциско. Він отримав гарну роботу в сфері ділових комунікацій в Міннеаполісі, проте покинув її в лютому. Зачарований новими незалежними країнами, що виникли на терені колишнього СРСР, Джі вступив до Корпусу миру. У листі до матері він пише: «Я хотів би купити продукти в усіх жінок та чоловіків, що торгують на вулицях. У цьому я бачу паростки ринкової економіки. Я хочу якомога швидше вивчити мову, щоб розуміти студентів, коли ті розмовляють зі мною. Я — перший американець для більшості з них. А нам є що запитати й розповісти одне одному. Я хотів би, щоб усі українці змогли побачити Америку, аби зберегти віру у свободу».
«Колишні радянські морські бази продають відловлених дельфінів у акваріуми та інші туристичні центри всього світу — виявило розслідування природоохоронців. Деяких дельфінів, яких колись ловили для використання в абсолютно секретних військових програмах, навчали вбивати західних пірнальників, захищати морські бази і встановлювати вибухові пристрої на натовські підводні човни. Проте українські й російські компанії нині стали ловити дельфінів у Чорному морі заради наживи. Згідно з розслідуванням науковців Британського товариства збереження китів і дельфінів, торгівля дельфінами розпочалася, коли військові відомства України, Росії та Грузії надзвичайно зубожіли».
«Україна зацікавлена купити в Польщі 1999 року 4 млн. тонн енергетичного й коксованого вугілля, але не має чим платити. З цього приводу дві сторони створили спеціальну робочу групу, яка має вивчити можливості бартерного обміну. Приміром, на електроенергію після модернізації ліній електропередач чи на сталеві або алюмінієві напівфабрикати. Польські фірми могли б поставити Україні гірниче обладнання й допомогти модернізувати теплові електростанції».
«Через 11 років після того, як в Україні було виявлено першого ВІЛ-інфікованого, колишня радянська республіка здобула репутацію країни з найшвидшим поширенням цього вірусу в Європі. Тут офіційно зареєстровано 23 тисячі осіб — носіїв ВІЛ, хоча, на думку експертів, справжня цифра щонайменше удвічі більша. Дотепер 650 осіб хворіють на СНІД, включаючи 50 дітей, а 280 померло. За прогнозами агентства «Ю Ен Ейдс» при ООН, до 2016 року від СНІДу в Україні загине 1,8 млн. осіб».
«Учора після хаосу й плутанини, пов’язаної з завершенням оформлення переходів футболістів до «Ліверпуля», тренер команди Жерар Улльє готувався підписати контракт з Рігобертом Сонгом. Камерунському центральному захисникові потрібен ще дозвіл на роботу, який прибуде не раніше як наприкінці січня. Тим самим поява цього гравця в складі «Ліверпуля» поклала край перспективам Олександра Головка. Динамівський гравець також з’явився на оглядини, проте не справив на Улльє такого враження, як Сонг».
№244 18.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№244, (1998)Рубрика
День Планети