Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Санкції проти Iраку вичерпали себе?

17 лютого, 00:00

Програма «Нафта в обмін на продукти», запроваджена ще в грудні 1996 року, передбачає, що виручені від продажу чорного золота гроші призначатимуться виключно на закупівлю медикаментів для дітей та харчів, і все це здійснювалося під суворим контролем ООН. Однак, за висновками дитячого фонду ЮНІСЕФ, ця програма ніяк не впливає на зменшення смертності серед дітей в Іраку. Подаючи у відставку Ганс фон Спонек, який пропрацював в ООН 36 років, закликав покласти край санкціям і поставив під сумнів ефективність оонівських програм щодо поліпшення життя 22 мільйонів іракців. Його ірландський попередник Деніс Холлідей покинув посаду координатора в середині 1998 року за подібним мотивуванням.

У вівторок 70 американських законодавців написали листа президентові Біллу Клінfтону, закликавши скасувати економічні санкції ООН проти Іраку, оскільки ця популярна американська «зброя» не досягла своєї мети — повалення правління Саддама Хуссейна, а лише спричинила гуманітарну кризу.

Конгресмени зокрема зазначають, що з моральної точки зору неправильно вважати іракський народ відповідальним за дії брутального й нерозсудливого уряду.

За даними ООН, щомісяця в Іраку помирає декілька тисяч дітей віком до п’яти років. А внаслідок дії ембарго від хвороб та недоїдання померло понад 1 млн. осіб, переважно дітей.

Офіційний Вашингтон устами речника держдепартаменту Джеймса Рубіна заявив, що німецькі відставники не можуть діяти як «самопризначений речник Ради Безпеки ООН та світу й визначати доцільність санкцій». Речниця міністерства закордонних справ Франції Анн Газо-Секре, навпаки, похвалила дії Спонека. «Ніхто не може засудити його за те, що він сказав публічно». Оскільки противниками санкцій проти Іраку є також Росія та Китай, то цілком можливо, що на черговому засіданні Ради Безпеки санкції буде скасовано, або принаймні ще більше обмежено їхню дію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати