Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ТIЛЬКИ ФАКТ

11 листопада, 00:00

Iз початку виконання оперативних завдань в Іраку українські миротворці затримали понад 1750 порушників правопорядку, режиму охорони об’єктів та кордону. Як повідомила учора прес-служба Міністерства оборони, за цей час українські миротворці вилучили близько 330 одиниць зброї, зокрема, 16 кулеметів, 220 автоматів, 9 карабінів, 12 гвинтівок, 56 пістолетів, 5 гранатометів, 2 міномети, 3 зенітно-ракетнi комплекси та один пересувний ЗРК «Стріла 2М». У порушників конфіскували та здали до поліцейських дільниць близько 45 тис. одиниць боєприпасів, у тому числі 5 протитанкових крилатих ракет, 77 мінометних мін, 40 тротилових шашок. Українські миротворці розпочали свою діяльність в Іраку з 20-х чисел серпня поточного року. Український контингент в Іраку нараховує 1656 військовослужбовців. Це другий за чисельністю контингент у складі бригади «Центр-Південь» польського сектора відповідальності.

Тимчасова адміністрація Іраку до 1 лютого 2004 року планує вибрати три основні компанії-підрядчики для реалізації проектів з відновлення господарства країни на суму $15 млрд., повідомляє The Wall Street Journal. Ці контракти будуть оплачені з $87,5-мільярдного фонду, який схвалив президент США Джордж Буш минулого тижня. Контроль над їх виконанням візьме на себе військова адміністрація Іраку й агентство США з міжнародного розвитку. Уперше адміністрація Дж. Буша збирається розглянути пропозиції іноземних компаній. До сьогодні всі основні роботи було доручено американським компаніям і за рахунок американських платників податків. Експерти побоюються, що нові складні контракти, які спиратимуться на сотні субпідрядників, буде важко контролювати та здійснювати. «Ведення цих контрактів стане серйозним випробуванням», — стверджує експерт із університету Дж. Вашингтона Стівен Шунер. Американська адміністрація стверджує, що проведення робіт узгоджуватимуть із представниками Іраку, а місцеві компанії отримають стільки роботи, скільки можливо. Основний обсяг коштів планується виділити на відновлення енергетики та водопостачання країни, а також на відновлення нафтової галузі. Пентагон заявляє, що докладе всіх зусиль для того, щоб зробити процес отримання та здійснення контрактів настільки відкритим і прозорим, наскільки це можливо.

У Багдаді чекають приїзду Роберта Блекойла — відповідального за іракське досьє у Раді національної безпеки США. Мета його візиту, як повідомляє в понеділок арабська газета «Аз-Заман», обговорити з главою Тимчасової адміністрації Іраку Полом Бремером майбутній устрій Тимчасової керуючої ради Іраку. У Вашингтоні, який незадоволений діяльністю Ради, розглядають, як пише арабська газета, два варіанти створення дієвої влади в Іраку. Перший — передбачає створення Ради регіонів, яка складатиметься з представників іракських провінцій, та наділення її більшими повноваженнями, ніж має нинішня Тимчасова керуюча рада. Другий — передбачає перегляд складу Ради за рахунок введення у неї більшої кількості технократів та збільшення числа її членів. Нинішня Рада сформована за конфесіональним принципом. Із 25 її членів 13 є представниками шиїтської більшості країни, шестеро представляють сунітів і шестеро — курдів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати