«Блог — це особистий щоденник, просто відкритий для інших...»
Учасники Літньої школи журналістики зустрілися з блогером «Дня» Андрієм Плахоніним![](/sites/default/files/main/articles/03072014/kan_0166.jpg)
Історик, фахівець у галузі історії Давньої Русі, європейського середньовіччя, історичної генеалогії, географії, сфрагістики, хронології, який сьогодні читачам «Дня» більш відомий як автор традиційної колонки політичної сатири в прес-клубі «Сім п’ятниць на тиждень» Андрій Плахонін учора відкрив лекторій Літньої школи журналістики «Дня» і став першим, хто отримав значок ЛШЖ-2014.
Пан Андрій — представник тієї особливої групи авторів, яких за минулий рік хвилі океану соціальних мереж винесли до берега «Дня». Він демонструє унікальну тенденцію «Дня»: залишаючись класичним виданням, газета відкрита до всього суперсучасного.
— «Півтори години відкриттів» — саме так я б назвав сьогоднішню зустріч учасників Літньої школи з Андрієм Плахоніним, — розповів Костянтин ЦЕНЦУРА, студент Запорізького національного університету, — здавалося, що для цієї людини апріорі немає чогось невідомого. Слухаючи його відповіді на запитання студентів, ти усвідомлюєш, скільки всього тобі ще треба прочитати, скільки речей тобі ще потрібно зробити, та скільки горизонтів ти ще маєш відкрити у найрізноманітніших сферах життя.
— Ця зустріч залишила багато міркувань для мене, — зізнається Ганна КАЛАУР, студентка Національного університету «Острозька академія», — приємно, що пан Андрій виявився цікавим співрозмовником, людиною надзвичайно щирою, близькою до нас, школярів «Дня». Він говорить цитатами, думки його оригінальні й часом надто гострі, щоб подобатись усім — саме тому, як на мене, вони є особливо цінними».
Як авторство у «Дні» змінило життя пана Андрія, чому і як він обрав жанр політичної сатири, коли закінчився його «Майдан-2013» та який інструмент історик вважає за доречним використовувати українським науковцям у розвіюванні російських історичних міфів?
Відповіді на ці запитання та ще багато цікаво читайте незабаром на шпальтах «Дня».