Перейти до основного вмісту

135 тисяч гривень за знання української мови

13 березня, 00:00

Перший Міжнародний дитячий конкурс знавців української мови, започаткований Освітньою фундацією Петра Яцика (Торонто, Канада), Міністерством освіти і науки України та Лігою українських меценатів завершив свою роботу. Перші, другі, треті премії будуть вручені переможцям у Палаці Україна 22 травня — в День української писемності. Переможці україномовних шкіл, що зайняли місця з дев’ятого по четверте, нагороди отримали в день народження Тараса Шевченка — 9 березня — в Київському Будинку вчителя.

Перша премія у різних вікових номінаціях складає від чотирьох тисяч гривень до семи, друга — від трьох тисяч до шести, третя — від 1500 гривень до 5000 (коливання у сумах залежать від віку дитини). Незвичним у цьому конкурсі було ще й те, що матеріальні нагороди призначено всім, хто зайняв місця включно по дев’яте. Загальна сума премій визначається 135450 грн.

Директор науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки Олександр Ляшенко розповів «Дню»: «У конкурсі взяло участь понад 200 тисяч учнів 2—11 класів майже з 12 тисяч шкіл України. Найцікавіше те, що переможці представляють усі без винятку області нашої країни. Найкращі результати в учнів Сумської та Київської областей, а також Києва. У конкурсі брали участь також діти української діаспори — iз Латвії, Естонії , Росії, Казахстану, Білорусі, Сполучених Штатів Америки, Греції, Молдови, Польщі та інших. Така кількість країн вже говорить про престиж української мови у світі. Конкурс буде мати продовження наступного навчального року, новий старт заплановано на жовтень цього року. Будуть введені вже нові номінації — на кращий твір, на краще знання мови та інше».

Під час проведення свята гості наголошували на тому, що знання української мови — це шлях до самоусвідомлення української нації. Йшлося про те, що тільки згуртувавшись, усвідомивши корінні інтереси, ми зможемо достойним чином представляти, захищати інтереси нації у цьому глобалізованому світі. Учасниця конкурсу Наталя Полеся сказала: «Конкурс загартовує в дітях прагнення до вивчення української мови, до знання її. Добре, що надається заохочення. Мрія кожної дитини — прославитися. Я також хочу стати відомою не тільки в Україні, а й за її межами, щоб завдяки мені про Україну узнали всі у світі». Батько Юлі Тиральської з міста Суми висловив побажання проведення подібних конкурсів не тільки з української мови, а й з інших предметів, бо вони розвивають творчість дітей та спряють формуванню самостійності думки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати