Активіста «Дорожнього контролю» Андрія Дзіндзю судять за події на Банковій

Просто зараз триває суд над журналістом «Дорожнього контролю» Андрієм Дзіндзею. За словами громадського активіста Олексія Гриценко, «суддя упереджений». Засідання проходить у Шевченківському суді м. Києва «під керівництвом» судді Володимира Бугіля. Також пан Гриценко заявляє, що «слідчий не надав всі документи. Сказав може випадково щось пропустив». Андрій звернувся до прокурора, коли вона почала говорити, що побиття та затримання незаконне і це все уява зі словами: «Вам не соромно брехати?». «Ми попросили записи камер, але нам сказали тільки через запит на центральний офіс ТНК. Адвокати цим займаються, але скоріш за все нічого не буде,» – пише на своїй Facebook-сторінці Олексій Гриценко.
За інформацією «Дорожнього контролю», учора, 5 грудня близько третьої години невідомі у масках затримали Андрія Дзіндзю та Сергія Хаджинова, який знаходився з ним у машині, на автомобільній заправці. Їм натягнули мішки на голову та відвезли, як потім виявилося, до будівлі УБОЗу, що на вулиці Антоновича, 114. За інформацією дружини Сергія, чоловіків сильно побили. Народних депутатів, рідних і адвокатів, а також людей, які прийшли підтримати Андрія, не пропускали до затриманого. Зрештою, кільком нардепам, зокрема і Ігорю Швайці вдалося потрапити всередину. Згодом, Ігор Швайка повідомив громадськості, що Дзіндзю перевели у Київський ізолятор тимчасового утримання, що у Косогірному провулку. Сергія Хаджинова відпустили, правда без мобільного телефону та близько 2 тисяч гривень – за словами Олексія Гриценка.
- Андрій Дзіндзя відомий своєю діяльністю в рамках «Дорожнього контролю», – коментує «Дню» юрист Інституту Медіа Права Ігор РОЗКЛАДАЙ. – Як на мене, ситуація більше виглядає на помсту. Я не можу стверджувати про причетність/непричетність Дзиндзі до викрадення якоїсь там техніки, але враховуючи його давній конфлікт із правоохоронцями, він може для них бути як червона ганчірка для биків. Очевидно, що владі він зараз заважає, і найкраще для них – закрити його і таким чином перешкодити діяти. У всіх ситуаціях із затриманими і заарештованими я бачу пряме порушення права на доступ адвоката до клієнта. Так само не повідомляють родичів затриманого належним чином, а також затягують з доступом до них. Так звані правоохоронні органи абсолютно безпідставно зловживають своїми повноваженнями. Говорити про якесь правосуддя зараз дуже складно і очевидно, що рано чи пізно доведеться проводити перекваліфікацію, або певний вид люстрації, адже очевидно, що люди, які приймали рішення всупереч закону, мають бути щонайменше відсторонені від цієї системи.
Author
Анна СвентахРубрика
День України