Перейти до основного вмісту

Антирекорд чи недоліки тестування?

Статистика захворювань на COVID-19 різко стрибнула вгору
11 червня, 20:35

За минулу добу в Україні виявлено 689 нових випадків зараження коронавірусом. У Міністерстві охорони здоров’я називають це новим антирекордом для держави. Міністр Максим Степанов заявив, що відомство пропонуватиме термінові рішення, які допоможуть врятувати життя українців.

«Такого антирекорду в нас ще не було. Навіть у найважчі часи, у квітні, коли була напружена ситуація, в нас ніколи не було 689 осіб, які захворіли протягом одного дня. Уже протягом тижня ми спостерігаємо підвищену кількість зареєстрованих випадків коронавірусної хвороби. Уже протягом тижня я, як міністр охорони здоров’я, прошу вас дотримуватися правил безпеки та рекомендацій. У цій ситуації ми будемо терміново пропонувати проведення певних заходів заради здоров’я українців», — наголосив Максим Степанов.

Як підкреслив міністр, жоден етап пом’якшення карантину не означає скасування протиепідемічних заходів, як, наприклад, масковий режим чи використання антисептиків. Нагадаємо, загалом за весь час пандемії в Україні захворіло  29 070 людей, з них 2 092  дитини, а також 5 249 медпрацівників. Одужало 13 141 особа (з них  3055 медичних працівників), а летальних випадків — 854.

Катерина БУЛАВІНОВА, інфекціоністка, медична експерта Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), під час спільного вебінару ЮНІСЕФ та Центру громадського здоров’я МОЗ зауважила, що аналізуючи подібні дані про кількість хворих на коронавірус, варто розуміти, що це не абсолютні дані, а тренд. «Також треба зважати на якість тестів, — додає вона. — Перша група тестів — експрес-тести, які не радить ВООЗ, бо вони не дають правдивих результатів. Тести ІФА (імуноферментний аналіз) — виявляють антитіла, серед них є хороші, які дають валідні та чесні результати. Їх використовують, щоб побачити, що антитіла у людини вже є, тоді хочеться вірити, що ми захищені. Але таких підтверджень ще нема. Найбільш достовірними вважаються ПЛР (показують наявність в організмі людини РНК або ДНК вірусу). Але є величезні черги саме на ці тести у державних лабораторіях. Ми бачимо, що на вихідних кількість нових хворих падає, однак це через те, що лабораторії не працюють, і показники знижуються. Загалом треба далі готуватися та оснащувати лікарні лабораторіями, бізнес зробив чимало для цього, але треба іще, щоб лікарні були спроможні надавати кваліфіковану допомогу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати