Перейти до основного вмісту

«Блочна» пропозиція Президенту

13 лютого, 00:00
Присутній учора на прес-конференції заступник керівника штабу блоку Дмитро Табачник за сумісництвом виступив у ролі адвоката Леоніда та Андрія Деркачів. Передбачаючи, що їм доведеться відповідати на, м’яко кажучи, неприємні запитання стосовно скандально вiдомих батька і сина Деркачів, «заєдинці» розжилися у нібито російських служб безпеки та «інших міжнародних структур» документами, які, за словами Д.Табачника, «підтверджують непричетність Деркачів до торгівлі зброєю». Схоже, в «За ЄдУ» таки дають собі звіт у тому, що 11-й номер блочного списку Андрій Деркач та «мажоритарник» Леонід Деркач — його «слабкі ланки», i, безумовно, це позначиться на репутацiї неперебiрливих однопартiйцiв. Зауважимо, однак, що багато писалося і говорилося про причетність тандему Деркачів не лише до незаконної торгівлі зброєю, але й до інших «справ». Може, краще було або мовчати, або чесно визнати — під дахом блоку є проблемні персонажi, і не всі в «За ЄдУ!» в захваті від такого «сусідства»? «День» ще повернеться до цієї теми.

Упродовж найближчих місяців після парламентських виборів партії, які входять в блок «За єдину Україну», об’єднаються в єдину партію. Про це вчора на прес-конференції повідомив керівник виборчого штабу блоку Іван Кириленко. Цю партію, за його словами, буде запропоновано очолити Президенту України Леоніду Кучмі. Кириленко повідомив про те, що після проведення парламентських виборів Президенту «однозначно» буде зроблена пропозиція очолити єдину партію, і передбачив, що Кучма може очолити політичну структуру, яка буде створена на основі блоку «За єдину Україну!», як почесний голова. «Це буде хорошим знаком для всіх інших партій», — теж однозначно сказав І.Кириленко. Говорячи про строки, Іван Кириленко зазначив, що єдина партія буде створена протягом 2002 року і «на 2003 рік цей процес не перейде».

Перший заступник голови виборчого штабу блоку Анатолій Толстоухов, який, до речі, довгий час перебував на посаді заступника київського голови, запропонував журналістам своє бачення конфлікту навколо Київської міської державної адміністрації за участю київського мера Олександра Омельченка. На його думку, нинішній процес протистояння між центральною виконавчою і місцевою київською владою є закономірним. І почався він після того, як «Олександр Олександрович замість господарської політики почав займатися політикою з точки зору боротьби за владу, реалізації власних амбіцій». А. Толстоухов висловив співчуття з приводу того, що «Київ перестав бути сьогодні центром політичної стабільності в державі і перетворився на ринок боротьби». «І, на жаль, Кличків на цій арені не буде, — продовжив колишній соратник Омельченка. — І переможців також не буде, — будуть поразки». А. Толстоухов зауважив, що сьогоднішня ситуація в Києві нагадує йому «період, коли людиною №1 в столиці вважався Косаківський». Тому, на його думку, «Київ з точки зору політичної ситуації повернувся на декілька років назад». Відповідаючи на запитання журналістів з приводу реакції «ЗаЄдУ!» на події в Київській адміністрації, Толстоухов заявив: «Чому ви вважаєте, що у блоку «За єдину Україну» повинна бути позиція відносно Омельченка? Ми не тільки з’їзду, але і наради керівних органів з цього приводу скликати не будемо».

Учасники прес-конференції також ще раз заявили про готовність лідерів блоку, зокрема Володимира Литвина, брати участь у публічних дебатах з представниками інших політичних сил. Однак не наважилися назвати, з ким і коли саме той же В. Литвин захоче дебатувати, а також висловили сумнів щодо доцільності публічної розмови глави президентської адміністрації з лідером соціалістів Олександром Морозом, мотивуючи це тим, що СПУ не є лідером передвиборчих перегонів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати