Борги зростають — бюджетна «статистика» покращується
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20000607/4100-2-1.jpg)
Тим часом матеріали аналізу, проведеного Рахунковою палатою, свідчать про неоднозначність фінансово-економічної та бюджетної ситуацій в державі. Як вважають фахівці палати, досягнуті позитивні зрушення в економіці значною мірою зумовлені зовнішніми чинниками та збільшенням обсягів неплатежів.
Надходження до держбюджету в першому кварталі, якщо їх привести до порівняних цін та структури, зменшилися проти першого кварталу минулого року на 2,4 %. Соціальне становище та рівень життя населення не поліпшилися. Реальна заробітна плата знизилася на 13,1%.
Держбюджет у першому кварталі виконано із перевищенням прибутків над видатками у сумі 823 млн. грн., однак, як повідомляє прес-служба Рахункової палати, профіцит створено штучно, за рахунок недофінансування запланованих видатків. Залишаються серйозні розбіжності між Міністерством фінансів та Рахунковою палатою щодо обсягу державного боргу (зовнішнього і внутрішнього загалом) України. За інформацією Ігоря Мітюкова, станом на 1 квітня він становить 74,465 млрд. грн. За даними Рахункової палати, реальний розмір державного боргу з урахуванням не включених до його складу підтверджених законами та урядовими ухвалами наявних сум заборгованості оцінюється в сумі понад 225 млрд. грн. Обсяги дебіторської та кредиторської заборгованості в першому кварталі збільшилися відповідно на 8,6 та 11,4 відсотка й досягли відповідно 185 млрд. грн. і 255,4 млрд. грн. Недоїмка з податків і зборів зросла за перший квартал на 1,5 млрд. грн. і на 1 квітня становила 13,2 млрд. гривень.