Чи підпише преса пакт про ненапад?
Голова СЖУ підкреслив, що «ЗМІ, котрі беруть участь у президентській кампанії, передусім повинні дотримуватися закону». А щоб усі ЗМІ перебували під громадським контролем, він запропонував звернутися до Президента України та Верховної Ради з пропозицією створити експертну раду по ЗМІ, яка розглядала б конфліктні ситуації в пресі й інші морально-етичні питання журналістики.
«Я з великою підозрою ставлюся до всяких підписних листів. Все залежить не від того, підпишуть чи не підпишуть ЗМІ такий меморандум, а куди більшою мірою від загальної політичної й економічної ситуації, — прокоментував ініціативу СЖУ тележурналіст, голова правління «Нового каналу» Олександр Ткаченко. Культура взаємодії ЗМІ між собою зараз дуже низька, і разовими акціями тут нічого не зробиш. Чесно кажучи, я ніколи членом Спілки журналістів не був, і таких масових організацій намагаюся уникати. Все залежить від внутрішньої культури кожного з нас, а не від членства десь чи підписаних меморандумів».
«Я не назвав би цю ідею меморандуму ні хорошою, ні поганою. Швидше пустою, говорить В'ячеслав Піховшек, («Студія «1+1», «Епіцентр»). Безумовна вимога підкорятися закону є імперативною для кожного журналіста, у тому числі і для мене, і не треба тут ніякої додаткової бюрократичної надбудови, яка мене контролювала б. Тим більше, що більшість ЗМІ все одно закону не дотримується, і не буде дотримувати при цій новій експертній раді. Корпоративність журналістів залежить від їхніх внутрішніх установок, їхньої культури, і меморандум тут нічим не допоможе».
«Ідея меморандуму добра, красива, та, на жаль, навряд чи навіть ті журналісти, котрі його підпишуть, його дотримуватимуться, — каже Наталя Кондратюк, спецкор ОРТ в Україні. — І все-таки, починати з чогось потрібно. Може, когось меморандум примусить задуматися про те, що процес ворожнечі між собою ми запустили дуже далеко, час зупинитися й озирнутися».