Дніпропетровський губернатор — справжній полковник
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20011128/4218-2-3.jpg)
Упереддень 10-річного ювілею української армії Дніпропетровська область взяла шефство над аеромобільними військами України. Генеральну угоду про це в урочистій обстановці підписали глава облдержадміністрації Микола Швець і головнокомандувач Сухопутних військ Петро Шуляк. Угода передбачає допомогу військовим у підготовці допризовників, патріотичному вихованні молоді, забезпеченні аеромобільних військ продовольством, паливно-мастильними матеріалами і технічними засобами, а також сприяння в розв’язанні житлових та інших соціальних проблем.
Ініціатором встановлення шефських стосунків виступив глава облдержадміністрації Дніпропетровщини М.Швець, який у молодості служив у радянських Повітряно-десантних військах і, судячи з усього, в душі досі залишається десантником. Під його «патронатом» у області традиційно провадяться змагання з парашутного спорту, а в центрі Дніпропетровська минулого літа було встановлено бронзовий пам’ятник уродженцеві міста, першому головнокомандувачеві Повітряно- десантних військ СРСР Василеві Маргелову.
Виступаючи на урочистих зборах у облдержадміністрації перший заступник міністра оборони України Володимир Можаровський і його колеги нагадали присутнім про героїчний шлях повітряно-десантних військ. За їх словами, «блакитні берети» і зараз залишаються найбільш боєздатною частиною української армії, а їх підрозділи беруть участь у миротворчих операціях ООН. Проте українським десантникам часто доводиться самим піклуватися про своє харчування, і в цьому питанні в них, як і в бойовій підготовці, є певні успіхи. Так цього року Перша дивізія аеромобільних військ за рахунок підсобних господарств зуміла забезпечити себе овочами й м’ясом. Більше того — «блакитні берети» виконали держзамовлення з виробництва 800 тисяч тонн зерна!
І все ж почин дніпропетровського глави облдержадміністрації військові прийняли з вдячністю. «За повагу до аеромобільних військ» і «турботу про побут військових» М.Швецеві присвоїли звання полковника запасу, презентували йому картину, «що нагадує про службу в ПДВ» і нагородили Знаком Сухопутних військ України. Очевидно, враховуючи ту обставину, що на території Дніпропетровщини немає жодного підрозділу аеромобільних військ, дніпропетровці прохали розмістити в області хоч би навчальний центр з підготовки сержантського складу. Це прохання військові обіцяли розглянути й завірили губернатора, що вже найближчим часом у всіх десантних частинах з’являться «маргеловські» роти, вкомплектовані дніпропетровськими призовниками.