Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Доданий адмінресурс

18 липня, 00:00

Учора лідери Народно- демократичної партії, Партії регіонів, «Трудової України» та Аграрної партії підписали Декларацію про наміри створення передвиборного блоку. Декларацію підписали Валерій Пустовойтенко, Микола Азаров, Сергій Тигипко та Михайло Гладій. «Головне завдання партій, які входять у блок, — виграти парламентські вибори 2002 року і створити основу коаліційного блоку в майбутньому складі Верховної Ради», — заявив Михайло Гладій. «Альтернативи об’єднувальному процесу в нашій державі немає», — як завжди безкомпромісно заявив лідер НДП Валерій Пустовойтенко. — Та розпорошеність, яка склалася в парламенті України, не дозволяє стабільно працювати ні уряду, ні Президенту, а оскільки нормальних умов для роботи немає, то реформи трохи відстають», — додав він. Як вважає Пустовойтенко, процес створення блоку гальмує те, що немає закону про вибори.

Азаров назвав однією із цілей блоку роботу по боротьбі з корупцією та відмиванням «брудних грошей». (А як доводить практика вітчизняних політичних кампаній, боротьба з корупцією — могутня зброя. — Авт. ). Він назвав факт підписання декларації «першим етапом створення могутньої демократичної сили центристської спрямованості, а в майбутньому — єдиної політичної партії. «Наша партія вже об’єднала 5 партій, об’єднати 4 вже легше», — заявив він.

Сергій Тигiпко сказав: «...Саме таким складом ми і підемо на вибори». Крім координаційної ради, до складу якої увійдуть керівники цих чотирьох партій, буде сформовано і виконавчий орган, куди, за словами Тигiпка, делеговано Ігоря Шарова, Анатолія Толстоухова, Івана Кириленка та Віталія Гайдука. З названих кандидатур очолить цей орган, за словами Тигiпка, «хтось один». Лідер «Трудової України» ухилився од відповіді на запитання про квоти кожної партії в передвиборному списку. Тигiпко не виключає можливості запрошення в блок «популярних» людей, які не є членами цих партій, але які підтримують їхню програму, «а тому говорити про відсотки поки що не будемо».

Валерій Пустовойтенко вважає, що кожна із чотирьох партій може в «межах своєї квоти пропонувати будь-яких кандидатів у депутати». До кінця місяця буде сформовано проект передвиборного списку блоку. «Це буде лише чернетка», — поспішив уточнити головний податківець країни.

Ведучи мову про нових союзників, Пустовойтенко зауважив, що не виключає можливості приєднання до блоку Партії промисловців і підприємців разом із нинішнім прем’єром Анатолієм Кінахом. Тим більше, що в політраді НДП є вакантні місця. «Партії-супутники будуть розділяти квоту партій чотирьох», — заявив Михайло Гладій. Таким чином, фундатори блоку вже визначилися, а іншим світить вливатися тільки як супутникам. «Ющенко, Кінах — самостійні політики, і щось вирішувати за них, щонайменше, нескромно», — заявив Азаров. І якщо Кінах цілком може претендувати на роль «супутника», то Ющенку, схоже, вхід уже зачинено. «Я чув, що праві партії створюють свій блок, — додав Тигiпко. — Це дуже добре, бо це спричинить те, що в Україні залишиться п’ять сильних партій».

Узагалі, лідери четвірки, незважаючи на запевнення у взаємній вірності, поки що якось забобонно ставляться до створення передвиборного списку. «Ми не пропонували поки що в список блоку кандидатури Івана Плюща, — відповів на запитання «Дня» В. Пустовойтенко. — Ми взагалі ніякої кандидатури не пропонували, навіть моєї, —поспішив виправитися він. — Заява про блок це одне, а... Взагалі, це дуже-дуже складне питання, — продовжив міністр транспорту. — Ви тільки порахуйте, що треба внести кожного обласного партійного лідера від кожної партії — ось вам і буде весь список», — закінчив лідер НДП.

Можливо, саме тому лідери партій емоційно заявили, що підтримують проведення виборів за схемою 50% на 50%. Ураховуючи регіональну прив’язку підписантів, мажоритарні округи їм потрібні.

Поки що вчорашня акція виглядає як чергова демонстрація намірів. Причому адресатами, судячи з усього, є інші центристи і партії, що називають себе правими. Що ж до реальних перспектив блоку, то, враховуючи (за винятком НДП) рейтинги цих партій (які перебувають у межах статистичної похибки), об’єднання виглядає як підсумовування адмінресурсу, котрий має у своєму розпорядженні четвірка.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати