Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Додаткове ЗНО та освітні центри

Влада анонсує нові можливості вступу до українських вишів для жителів Криму та зони АТО
01 червня, 11:46
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

«Для абітурієнтів з півострова буде проведена спеціальна сесія зовнішнього незалежного оцінювання, що триватиме з 4 по 12 липня, — заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на прес-конференції цього тижня. — Про намір скласти ЗНО на цій сесії абітурієнтам треба повідомити у регіональні центри оцінювання якості освіти, де вони реєструвалися на тестування, до 20 червня». 

Такі поступки потрібні, бо мешканці анексованого Росією півострова, що хочуть вступати до українських вишів, фізично не могли пройти тестування на основній та додатковій сесіях ЗНО. Все — через збіг по термінах з російським єдиним державним іспитом (а кримські школярі зараз змушені вчитися по програмах РФ).

Додаткові можливості обіцяють і для кримчан, які не змогли підготуватися до ЗНО. Так, при близько десяти українських вишах незабаром почнуть діяти освітні центри «Крим-Україна». Там абітурієнти зможуть подати освітні декларації, де зазначать, які предмети вони вивчали. «Якщо ці абітурієнти отримали у кримській школі хорошу оцінку з математики — просто напишуть «атестований». Конкретну оцінку вони отримають з української мови та історії України — у результаті державної підсумкової атестації. А якщо захочуть отримати повноцінний атестат з українськими оцінками з кожного предмету, зможуть зробити це впродовж року навчання», — пояснює Лілія Гриневич.

Подібні можливості передбачені і для жителів непідконтрольних територій Донбасу і зони розмежування. Освітні центри «Донбас-Україна» працюватимуть при вузах, евакуйованих із зони АТО, і тих, що працюють на території Донецької і Луганської областей.

На впровадження новацій з освітніми центрами спрямовані два закони, прийняті парламентом, які втілять у життя через накази Міністерства освіти і науки. Ці розпорядження зараз перебувають на юстуванні Міністерства юстиції — у МОН сподіваються, що процес завершиться до кінця цього тижня. Потім інформацію по законах деталізують.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати