Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Економ-варіант

Парад тепер — лише на круглі дати?
19 серпня, 00:00

Нинішній, 19-й, День незалежності ми відзначатимемо, за словами Ганни Герман, «скромно, стримано, але зі смаком». Ні парадів, ні феєрверків, ні салютів. Мовляв, і криза ще не скінчилася, й дата не кругла.

Місце проведення урочистого прийому теж змінилося. За Віктора Ющенка цей захід проходив на території київського заповідника «Софія Київська». Зараз гостей прийматимуть в Українському домі. Дрес-код теж став простішим. Віктору Андрійовичу подобалося, коли приходили у вишиванках, національних костюмах. Сама перша леді Катерина Ющенко красувалася в етнічних костюмах від українських дизайнерів. За Віктора Федоровича національні мотиви не обов’язкові. На розсуд гостя.

Щодо решти — все без змін. Знаменита київська виставка квітів, на якій у перші дні не проштовхнутися, святкова хода з рушниками, вітрильна регата та концерти на майдані. Хіба що концерти тішитимуть публіку два дні — 23 і 24 серпня.

Словом, вийде такий собі економ-варіант. Не порівняти з грандіозними святами, що були раніше. Зауважимо, що минулого разу Кабінет Міністрів виділив Міністерству оборони на проведення Дня незалежності 15 млн. грн., цього року — лише 72 тисячі.

Утім, першому президентові Леоніду Кравчуку така жорстка економія до душі.

— Я вважаю, що треба проводити парад на 20-річчя незалежності. — Треба якось визначитися: ми будемо щороку парад робити чи на круглі дати? 20 років, 25 років, 30 років — це дати! Але щороку робити парад і влаштовувати феєрверки, я вважаю, не доцільно. Головне не скільки в нас феєрверків, не скільки в нас парадів, а скільки людей вважають цей день своїм святом!

Нова влада має зробити так, щоб незалежність міцнішала. Це й буде справжнє свято. Справжній пам’ятник незалежності, мотивує Кравчук. Цього року він збирається відвідати прийом в Українському домі.

Так, 19 років — це не ювілейна дата. Але все-таки хочеться, щоб із кожним роком Україна нарощувала національні традиції, а не зменшувала їх.

Цього року у Франції Ніколя Саркозі вирішив заощадити бюджетні кошти на гала-прийомі, але військовий парад 14 липня, в день взяття Бастилії, все ж таки провів. У США парад — це головна подія Дня незалежності. І жодна криза не може на це вплинути.

Можна, звісно, заперечити, що не можна порівнювати рівень життя у нас і в цих країнах. Що українська армія не оснащена новими системами, військова небезпека Україні не загрожує й, узагалі, ми тепер декларуємо нейтралітет. Усі ці аргументи цілком розумні й обѓрунтовані. Проте парад — це особлива подія. Він викликає відчуття гордості, відчуття національної єдності... А на таких речах хіба заощаджують?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати