Перейти до основного вмісту

«Генуезці в Криму»

Ще один крок на шляху до внесення Генуезької фортеці до списку ЮНЕСКО
27 травня, 00:00

Італійський інститут культури в Україні, мерія міста Генуї та Національний заповідник «Софія Київська» представили історичний путівник «Генуезці в Криму» (два варіанти: італійською й українською та англійською й російською мовами). Ця книга — важливий крок на шляху до внесення нашої середньовічної архітектурної пам’ятки — Генуезької фортеці в Судаку — до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Як відомо, нині туди входять лише чотири українські перлини — «Софія Київська» й «Києво-Печерська лавра» (під одним номером), історичний центр Львова, недоторкані букові ліси Карпат та Геодезична Дуга Струве (Хмельницька та Одеська області). А між тим, номінування культурних пам’яток у Список ЮНЕСКО — питання іміджу країни, розвитку її туристичного потенціалу.

«Задум видати книгу виник ще в 2006 році, коли в одній із зал нашого заповідника відбулася презентація Генуї, яку саме зачислили до переліку міст світового історико-культурного надбання, — говорить генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська. — На той час вже були підписані угоди про співробітництво з мерією Генуї та Генуезьким університетом. Що нам вдалося досягти за цих два з лишком роки? Передусім, Генуезька фортеця увійшла в попередній список ЮНЕСКО. А ще проект набув значення транснаціонального — після переговорного процесу до нашої українсько-італійської ініціативи запрошені приєднатися Греція та Франція. Тепер йдеться про внесення до переліку генуезьких торгових фортифікаційних поселень у Середземномор’ї та Причорномор’ї». «Видання «Генуезці в Криму» засвідчує, що ще в ті давні часи Генуезька республіка розуміла стратегічну й географічну важливість території сучасної України, — продовжує директор Італійського інституту культури в Україні професор Нікола Франко Баллоні. — Звісно, будемо раді, якщо спільними зусиллями вдасться внести до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО генуезькі торгові фортифікаційні поселенні в Середземномор’ї та Причорномор’ї, серед них і Генуезьку фортецю. Італійська сторона дуже переймається цим проектом. Ми зичимо популярності та успіху цій книзі й подальшим спільним ініціативам, що на нас чекають».

Над книгою працювали наукові співробітники Національного заповідника «Софія Київська», до якої, до речі, належить Генуезька фортеця, та професори Генуезького університету. Вітальне слово написала мер Генуї Марта Вінченці. Не дивлячись на те, що путівник — історично-науковий, він розрахований на широку аудиторію. Зокрема, стане в пригоді тим, хто збирається в подорож по Криму, особливо тепер, у літній курортний період.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати