Перейти до основного вмісту

Гімн Чернігову

28 травня, 00:00

Так визначив свою нову роботу російський письменник Юрій Сбитнєв, який презентував другу книжку роману «Великий князь» в Чернігівській обласній універсальній бібліотеці ім. В.Короленка. Присвячена вона подіям доби Київської Русі, боротьбі за владу Ольговичів та Мономаховичів, а насамперед — долі одного з перших давньоруських святих — Ігоря Ольговича Чернігівського, який у лихоманці феодальних війн не став чіплятися за владу, зрікся її, проте, незважаючи на відхід від політики, втратив життя через підозри конкуруючої князівської гілки.

На думку присутнього на зустрічі керівника Центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук Віктора Мироненка, хоча йдеться про давнє минуле, але в книжці розглядаються питання сьогодення — гідності, любові, правди. А ще роман дозволить багатьом розплющити очі на роль та можливості такої землі, як Чернігово-Сіверщина. І не лише.

Юрій Сбитнєв наголосив — він, письменник із Росії, російський письменник, презентує свою роботу, що вийшла друком лише два тижні тому, в Україні невипадково. Його коріння — у Новгород-Сіверщині, автор з дитинства марив Черніговом, хоча дуже довго не повертався до міста — боявся руйнації виплеканого образу. Як з’ясувалося, марно. Тож схвальна реакція земляків минулого року надихнула його на продовження багаторічної роботи. Для того, аби вона побачила світ, романіст опрацював усі доступні йому історичні джерела а також, як зазначив автор, подорожуючи вмираючими селами російської Півночі, спробував реконструювати мову тих часів. Підкреслюючи свою відданість ідеї двох (а точніше — трьох) «рівновеликих народів», російський письменник водночас стверджував: він не сприймає трактування історії України на кшталт Михайла Погодіна та його наступників, бо переконаний — її назву та сутність треба трактувати як початок.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати