Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Карантин не вирок

Програма БУР запустила волонтерський табір онлайн
02 квітня, 20:20

Карантин змінив наше буденне життя. Замість роботи в офісах, навчання в школах, прогулянок із друзями більшість залишається вдома. Однак з іншого боку карантин відкриває нові можливості. Деякі громадські, соціальні ініціативи вже адаптувалися і змінили формат роботи на онлайн. Один із таких прикладів — волонтерська програма «Будуємо Україну Разом» (БУР) від БО «Львівська освітня фундація».

Зазвичай, упродовж весни-осені на двотижневі табори БУР з’їжджаються волонтери з усієї України. Вони створюють громадські простори, долучаються до соціальних ініціатив локальних громад, допомагають соціально незахищеним, багатодітним сім’ям будівельними й ремонтними роботами. Також БУР організовує одноденні волонтерські акції «БУРчик». Зважаючи на карантин, проєкт урізноманітнив формат. Запустив свій перший волонтерський табір онлайн упродовж 30 березня-3 квітня. Загалом до табору доєдналося 417 волонтерів. Уся комунікація відбувається у соцмережах. Учасники кожного дня отримують завдання у телеграмі, переглядають прямі трансляції в інстаграмі, фейсбуці, спілкуються у телеграмчаті й відеододатку «Zoom».

«Якщо в традиційних таборах ми працюємо для зовнішнього світу, то онлайн-табір направлений на внутрішній розвиток волонтера — важливість свідомо прийняти рішення залишитися вдома, налагодити відносини з родиною, попрацювати над новими корисними звичками, як от руханка вранці, самоосвіта та змістовне дозвілля. Насправді це чомусь недооцінений, але дуже важливий внесок для того, аби будувати Україну разом. Усі інші елементи табору ми перенесли у віртуальний світ, і вже маємо чимало позитивних відгуків. Дивно, як швидко ми звикаємо до нових реалій, але звичайно чекаємо обіймів на наших традиційних таборах», — розповідає координаторка онлайн-табору Анастасія ДРАЧУК.

Організатори поділили програму на кілька блоків. Кожний день табору тематичний: профілактика коронавірусу, ментальне та фізичне здоров`я, дистанційна робота та волонтерство. Відповідно до теми команда готує матеріали, спираючись на рекомендації ВООЗ та Уляни Супрун, постійно нагадує про обов’язкові умови карантину, дає рекомендації, як не піддаватися стресу. У четвер для зареєстрованих учасників відбулася онлайн-зустріч з Уляною Супрун. Окрім цього, на таборі започаткували флешмоб #БудуВдома, де волонтери у соцмережах розповідають, чому вирішили залишитися вдома і як продуктивно проводять час.

«У мене багато домашніх завдань і взагалі ЗНО на носі, але ж це БУР-табір — його не можна пропустити. Я чула про чудо атмосферу таборів БУР. Не знала, як воно буде онлайн. Це новий для всіх формат. Минув другий день табору, ми тільки втягуємося у весь процес. Але я вже знайшла собі однодумців, розмалювала писанку та пограла у мафію! Я боюся собі уявити ту атмосферу, яка панує на самих таборах, бо навіть тут, через екран, відчуваю неймовірне тепло та мотивацію», — розповідає Руслана ПЯТУШКО з Лисичанська, яка вперше долучилася до БУР-табору.

Організатори зазначають, що це не останній БУР у такому форматі. Команда працює над створенням онлайн-активностей для волонтерів: вебінарів, зустрічей та спільних ватр. Запустили серію інформаційних постів, де зібрали інформацію про можливості навчання, онлайн-волонтерства на різних ресурсах. Окрім цього збирають інформацію про потреби медиків у містах, де відбувався БУР у попередніх роках.

«Світ змінюється. Пандемія, криза, закриті кордони, обмежені фізичні можливості. Зараз важливо не панікувати, аналізувати весь потік інформації і давати собі з тим всім раду», — зазначає комунікаційна менеджерка БУР Христина ДУБНИЦЬКА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати