Коротко / Україна
«РесПубліка» стала «Фаворитом телепреси-2011»
У час примітивізації українського телепростору та релятивізації поняття професіоналізму важливо все ж не втратити думаючу аудиторію і продовжувати створювати якісні проекти. Не менш важливим є цінувати й мотивувати тих, хто власне працює на таку аудиторію. З цією метою «Телекритика» та «У-медіа» 2007 року започаткували премію «Фаворит телепреси». Цьогорічним «фаворитом» серед 16 номінантів став проект Анни Безулик — щотижневе громадсько-політичне ток-шоу «РесПубліка» («5 канал»). А її автор і ведуча стала першим лауреатом заснованої цього року номінації «За професійну етику». Доречно згадати, що минулого року ток-шоу Анни Безулик «Я так думаю» увійшло в двадцятку телепроектів, номінованих на премію «Фаворит телепреси». Поряд з програмою «РесПубліка» найкращими цього року було визнано ток-шоу «Вечір з Миколою Княжицьким» (ТВі) та розважальне шоу «Голос країни» («1+1»). Як розповіла в інтерв’ю «Дню» шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лігачова, всі проекти набрали практично рівну кількість голосів від членів журі з різницею буквально в один голос. «Це свідчить про те, що у нас збільшилася за минулий рік кількість телепроектів, гідних уваги експертів, які судять не лише за рейтингами, але й за професійною якістю продукту, його соціальною значущістю, творчими пошуками...» — прокоментувала результати експертного голосування пані Наталія, повідомляє Катерина МІЛЯНОВСЬКА.
Луганські чорнобильці продовжують акцію протесту
У Луганську вже тиждень під будівлею облдержадміністрації страйкують чорнобильці. На сьогоднішній день в акції протесту беруть участь понад 200 людей. Вони хочуть добитися зміни Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», згідно з яким передбачається ліквідація пільг 16 категоріям українських громадян. «Ми вирішили залишатися далі, поки робочий комітет з нашою групою не доб’ються остаточного результату», — заявив голова Союзу «Чорнобиль» м. Лисичанськ Олександр Малік. Пікетувальники-чорнобильці розповідають, що й раніше допомога від держави виплачувалася не в повному обсязі, а тепер їх намагаються позбавити й цього. «Я порахував, що за кожний рік держава не доплачує мені 37 тис. гривень. Тут ми самі себе захищаємо», — говорить Олександр Малік. Учасник акції Володимир Ракитний після участі в ліквідації аварії на ЧАЕС залишився інвалідом II групи, щороку йому потрібні величезні кошти на лікування. Досі рятували лише пільги й пенсія, якщо її зменшать, лікуватися, каже Володимир, він не зможе. «Після подій 20 вересня в Києві — це лише квіточки. Може бути набагато гірше. Є люди, які готові йти до «переможного». Але я думаю, все-таки здоровий глузд візьме гору», — зазначає Володимир Ракитний. Нагадаємо, що 20 вересня в Києві відбулася акція афганців і чорнобильців біля будівлі Верховної Ради, після якої влада погодилася відкласти розгляд закону про обмеження пільг ветеранам-афганцям і чорнобильцям, повідомляє Євгенія КРИКУН, Луганськ.
У Чернівцях відкрили кінний туристичний маршрут
Для містян і гостей міста запрацював новий різновид транспорту — гужовий. Його пропонували відкрити ще до 600-ліття міста, проте ідею реалізували через три роки. Кінний маршрут проліг історичним центром Чернівців. Тривалість поїздки — одна година. Охочих кататимуть три карети. «За потреби їхню кількість можемо збільшити до шести», — каже переможець конкурсу із обслуговування маршруту, директор ТОВ «Бізнес-центр «Буковина» Юрій Коваль. Карети фірма придбала у Польщі, оскільки в Україні таких не виготовляють. Вартість однієї — 17 тисяч євро. Транспортний засіб зроблено з металу, а салон обшито натуральною шкірою. У дощ і холодної пори року карети цілком закриваються. Тварини в упряжі теж не прості: для мандрівок Чернівцями придбали спеціально навчених коників у Львові, а їхні копита підбили титановими підковами. Узимку на них «одягатимуть» іще одні — із гуми. Спочатку вартість поїздки становитиме 150 гривень з карети. Зважаючи, що в неї може вміститися чотири-шість осіб, ціна досить прийнятна. Працюватиме маршрут три дні на тиждень — із п’ятниці по неділю. «На мою думку, він має сподобатися не тільки гостям міста, — ділиться враженнями від поїздки Анжела Бота. — Хоча працюю екскурсоводом, і, здавалося б, мене Чернівцями не вразити, але з карети побачила місто зовсім в іншому ракурсі». Містянам-пішоходам карети на вулицях, якими їздили цуги монархів, також сподобалися. Єдиний неприємний осад — «продукти життєдіяльності» коней на старій бруківці. Цю проблему вирішать одяганням спеціальних «памперсів» або ж на кшталт міст із аналогічною атракцією перед поїздкою тварин не годуватимуть. Адже обов’язковою умовою роботи маршруту є дотримання чистоти в місті, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Випуск газети №:
№172, (2011)Рубрика
День України