Перейти до основного вмісту

Коротко / Україна

14 червня, 00:00

Глава УГКЦ — у Папській раді сприяння єдності християн

Папа Бенедикт XVI призначив Блаженнійшого Святослава (Шевчука), главу Української греко-католицької церкви, членом Папської ради сприяння єдності християн. До складу цього підрозділу Апостольської столиці також увійшли: Ризький архієпископ Збігнєв Станкевич, секретар Конгрегації євангелізації народів архієпископ Савіо Гон Тай-Фай, єпископ Регензбурзький Гергард Людвіг Мюллер та єпископ Саскатунський Дональд Джозеф Болен. Цей орган засновано 1960 року ще як Секретаріат у справах сприяння єдності християн. Відтоді він постійнодіючий і виконує подвійне завдання: поширює в Католицькій церкві справжній екуменічний дух та розвиває діалог і співпрацю з іншими християнськими Церквами, — повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».

Державній мові — державну підтримку

З такою заявою до редакції звернулося Товариство «Знання» України. У ній зокрема йдеться: «Поділяємо стурбованість громадськості тим, що проект Закону України «Про засади державної мовної політики» № 9073, ухвалений Верховною Радою України в першому читанні, законодавчо не забезпечує усунення порушень державного статусу української мови, незважаючи на декларативні заклики до цього в самому законопроекті, веде, на нашу думку, до розмивання державного статусу української мови, сприяє подальшому витісненню її із ЗМІ, галузі освіти і культури, надто в східних і південних регіонах України». А резюме звернення таке: «У разі подальшого порушення статусу державної мови, звуження сфери її вживання залишаємо за собою право і закликаємо громадськість приєднуватися до створення і розгортання діяльності громадських комітетів захисту української мови». Його підписала двадцять одна особа, а це — письменники, доктори філологічних, філософських, біологічних, медицинських та юридичних наук, — повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».

Зустріти світанок у Луцькому замку

Це зможуть зробити учасники традиційного фестивалю, який відбудеться у ніч із суботи на неділю. Цього разу організатор імпрези — Луцька міська рада назвала її інтеркультурною феєрією. «Ніч у Луцькому замку» відбуватиметься уже вшосте. В обласному центрі Волині вважають її важливим промоційним проектом для міста. Адже історико-культурний заповідник «Старий Луцьк», як і середньовічний луцький замок, котрий визнано, до речі, одним із семи чудес України, потребують серйозних інвесторів. Для лучан же та гостей міста цей фестиваль став одним з найвідуваніших і найцікавіших. Тим більше, що вартість вхідного квитка — 100 — 120 гривень, не надто висока. Цього разу програма «Ночі...» буде особливо насиченою. У першій її частині буде представлено давню культуру, а в другій — сучасну. Вогняні шоу, лицарські бої, презентації страв за старовинними рецептами, виступи мистецьких колективів із Польщі, Угорщини, Білорусі, Чехії, Литви, містична феєрія «Нічні янголи» і на завершення — виступ Руслани. Вірогідно, що всю ніч учасникам свята не буде коли нудьгувати. Важливо, що організовують фестиваль не за кошти міського бюджету, а лише за спонсорську допомогу благодійників, серед яких є й потенційні кандидати у народні депутати, благодійні фонди та інші ініціативи. Напередодні ж «Ночі у Луцькому замку» в обласному центрі Волині відбудеться також Перший Європейський форум, на якому планують створити Українську платформу інтеркультурних міст. У форумі мають брати участь представники Ради Європи з питань культури та охорони культурної спадщини, посли європейських країн в Україні, міські голови і представники культурних організацій європейських міст. Вони обговорюватимуть питання партнерства і можливості муніципальної співпраці, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати