Коротко / УКРАЇНА
ЦВК до Нового року не зможе?
Центрвиборчком вніс зміни до календарного плану заходів з організації повторного голосування 26 грудня, прибравши конкретні дати для встановлення підсумків виборів. Як повідомила агентству Інтерфакс-Україна глава прес-служби ЦВК Зоя Шарикова, необхідність внесення змін пов’язана з тим, що кандидат у президенти Віктор Янукович оскаржив у Верховному Суді положення календарного плану, згідно з яким ЦВК встановлює підсумки повторного голосування з 31 грудня 2004 року по 10 січня 2005 року включно. Щоб не створювати судовий прецедент, Центрвиборчком змінив це положення плану, вказавши в ньому, що ЦВК встановлює результати переголосування «в терміни, встановлені статтею 15 закону «Про особливості застосування Закону «Про вибори Президента України» при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року», ухваленого парламентом 14 грудня. Згідно з ч.3 ст.15 цього закону, встановлення ЦВК результатів повторного голосування здійснюється не раніше завершення окреслених законом термінів оскарження й розгляду скарг відповідними виборчими комісіями й судами.
Ющенко проти Кушнарьова
Київський місцевий суд Харкова припинив головування Євгена Кушнарьова в Харківській обласній раді щонайменше до 20 грудня. Про це з посиланням на медіа-групу «Об’єктив» повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. Нещодавнє обрання Є. Кушнарьова, відомого своїми сепаратистськими заявами, головою обласної ради оскаржив один із лідерів місцевої опозиції, племінник Віктора Ющенка Ярослав Ющенко. Суд задовольнив його клопотання про скасування призначення Є. Кушнарьова до розгляду скарги. Суд також запитав усю стенограму останніх позачергових сесій облради, щоб з’ясувати, що й яким чином на цих сесіях приймали.
Як повідомлялося раніше, Є. Кушнарьов написав заяву на ім’я Президента Леоніда Кучми про відставку з посади голови Харківської облдержадміністрації з наміром зосередитися на роботі в обласній раді. До підписання заяви про відставку Є. Кушнарьов пішов у відпустку.
Руслана відзначить Новий рік на майдані Незалежності
Наразі переможниця «Євробачення-2004» Руслана Лижичко перебуває у Туреччині. Потім її чекають глядачі Албанії та Греції, а удари годинника, що сповіщають про прихід 2005 року, наша співачка зустріне у Києві у «наметовому містечку» на Майдані Незалежності. У вівторок співачка провела у Страсбурзі зустріч з депутатами Європарламенту. Вона закликала європейських спостерігачів відвідати Україну під час переголосування другого туру президентських виборів і Різдво зустріти у Києві. За словами Руслани, під час візиту у Європарламент вона не представляла якусь конкретну політичну силу чи партію, а прагнула зробити надбанням гласності свій погляд як переможця пісенного конкурсу «Євробачення», очевидця й учасника подій, що відбуваються в її країні. Руслана сказала, що її мета — привернути увагу до України «як до країни, яка зробила свій вибір». На думку співачки, «Помаранчева революція» свідчить про те, що Україна — уже Європа, вона готова до вступу в Євросоюз». Руслана заявила: «Україна — в Європі, у цьому немає жодних сумнівів, і саме тому я тут».
У холі Європарламенту Руслана дала імпровізований «концерт», виконавши українську колядку «Добрий вечір тобі».
У Луцьку знову з’їзд європейських монархів
Щоправда, цього разу європейські монархи з’явилися у древньому Лучеську, котрий у свій час був другою столицею Великого князівства Литовського, не наяву, як у 1429 році, а на картині. Точніше, на комп’ютерній версії полотна «З’їзд європейських монархів у Луцьку», котре зберігається в президентському палаці у Вільнюсі. Картину намалював ще в 1935 році каунаський художник Рімантас Мацкявічус. Комп’ютерну копію, яку виконали спеціалісти з видавництва «Балтія друк», привезли його директор Рута Малікенайте та головний редактор Віргінюс Струля. Вручення відбулося на території древнього Луцького замку, у приміщенні Художнього музею.
З’їзд європейських монархів відбувся у Лучеську 575 років тому, та й донині в наукових колах не стихають суперечки з приводу його значення. Одні вважають, що зібрання тодішніх володарів Європи не виконало основної, задуманої князем Вітовтом, функції: не коронувало його. На думку інших, цьому завадили внутрішні суперечки між правителями, й хоча князь Вітовт (завдяки якому й було виграно Грюнвальдську битву) не став королем, проте з’їзд таки підтвердив тодішній європейський статус міста...
Луцька міська влада має намір відтворити копію картини на стіні одного з будинків у Старому місті. До речі, видавництво «Балтія друк» має намір у серії «Український історичний портрет» використати картини Луцького художнього музею. Його представників особливо зацікавили представлені тут полотна зі знаменитої колекції Радзивілів, які у волинському містечку Олика мали свій родовий замок, повідомляє Наталія МАЛІМОН, Волинська область.
Випуск газети №:
№232, (2004)Рубрика
День України