Коротко / УКРАЇНА
Батальйон миротворців і двоє «друзів людини»
Учора із Кам’янця-Подільського до Південного Лівану вирушили 130 миротворців. Після підготовки у Центрі розмінування військово- інженерного інституту при Подільській державній аграрно-технічній академій вони відправилися на зміну товаришам, чий строк контракту минає. «То вже сьома ротація військових у цій країні Близького Сходу. Полковник Андрій Знак, якого вдруге призначено командиром третього окремого інженерного батальйону, відзначає високі моральні якості своїх підлеглих. Чи не в кожного другого з отих, хто відправився до Південного Лівану, — досвід виконання миротворчої місії у Сьєрра-Леоне, Іраку, Сербії», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу Кам’янець-Подільського міськвиконкому Валерій Клименко. 20 липня туди ж, до Лівану, відправляється ще 60 військових. Разом iз ними — Ласс і Річі, дві вівчарки, спеціально підготовлені до пошуку мін. Кінологічна служба — це вже сказати б, ноу-хау Центру розмінування. «Друзям людини» належить уперше пережити переліт на нове «місце служби» і адаптуватися до життя і пошуків мін під пекучим сонцем пустелі. Тут- таки, у Центрі, готуються військові до виконання миротворчої місії в Іраку, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
«Козацька регата»: відродження традицій
З 11 липня по 11 серпня відповідно до наказу Президента України «Про Національну програму відродження та розвитку Українського козацтва» пройде традиційний Всеукраїнський спортивно-патріотичний фестиваль «Козацька регата». Одним із головних завдань регати є відродження та укріплення духовної єдності українського народу, а також виховання поваги до української держави та її історії. Організаційну підтримку «Козацькій регаті» надають: Кабінет Міністрів України, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, громадське об’єднання «Українське козацтво» та ін. У регаті беруть участь представники українських, польських та російських яхт-клубів iз різних міст, а також представники Інституту гуманітарних проблем Національного гірничого університету (Дніпропетровськ). Маршрут регати пролягатиме по Дніпру та Чорному морю. Вона бере свій початок у Києві 11 липня, пройде по всьому Дніпру до Очакова, а відтіля до Севастополя. 2 серпня учасники розділяться: частина з них піде до Керчі, а інші до Боспору. «Козацька регата» присвячена 13-й річниці від Дня незалежності України та святу Військово-Морських сил України, повідомляє Ігор КОЧЕРГІН, корпункт «Дня» в Національному гірничому університеті.
Київ розпочав підготовку до «Євробачення»
Як уже відомо, наступного року Київ стане столицею ювілейного п’ятидесятого конкурсу «Євробачення». Часу для підготовки залишилося менше року. Протягом цього тижня у Києві працювала перша делегація представників Європейської мовної спілки, Наглядової ради та експертів пісенного конкурсу «Євробачення». Розглянувши ряд питань щодо підготовки конкурсу, організаційних заходів, його формату і концепції, виконавчий директор «Євробачення» Сванте Стокселіус спільно з президентом НТКУ Олександром Савенком дали підсумкову прес-конференцію. Отже, конкурс «Євробачення-2005» має відбутися у травні. З точною датою поки що не визначилися, бо, за словами Олександра Савенка, цей місяць в Україні чи не «найсвятковіший». І між святкуваннями 60-річчя перемоги у Великій Вітчизняній війні та Днем Києва потрібно знайти місце для цього музичного свята. Інше важливе питання — приміщення для проведення «Євробачення». Міжнародна делегація розглядала два варіанти — столичний Палац спорту, або ж ще не побудований комплекс на Броварському шосе, 15. Кінцевого варіанту не обрали і в цьому випадку. Згодом, на відкритому голосуванні, члени ЄМС винесуть свій вердикт. Вже після цього буде вирішено й питання про приміщення прес-центру, який зміг би прийняти близько двох тисяч журналістів з усього світу. Питання технічного забезпечення працівників ЗМІ входить до списку найголовніших проблем організаторів. Олександр Савенко сказав iз цього приводу, що НТКУ докладе максимум зусиль для створення найвищого рівня технічного забезпечення за всю історію проведення «Євробачення», адже за конкурсом будуть слідкувати понад 100 мільйонів глядачів у всьому світі.
15 вересня відбудеться презентація проекту «Євробачення- 2005». Тоді будуть названі дати півфіналу та фіналу конкурсу, місце проведення, ціна квитків на концерти тощо. До цього часу українська сторона повинна гарантувати організацію 2000 готельних місць для сорока закордонних делегацій, забезпечення їх культурною програмою та вирішення транспортного сполучення між місцем проживання делегацій та сценою.
За словами Сванте Стокселіуса, «Євробачення» — це не тільки грандіозне телешоу, а й велика соціальна подія. Країни, що раніше приймали у себе конкурс, від цього тільки вигравали. Так, у Стамбулі та Ризі стало більше першокласних готелів, покращився стан доріг тощо. У країнах Балтії потік туристів після «Євробачення» зріс на 60%. Отже, майбутнє зростання популярності України у світі знаходиться зараз в наших руках. І головне — найкращим чином використати цю можливість, повiдомляє Володимир ДЕНИСЕНКО , «День».
Хімічні атаки по-слобожанськи
До Харкова днями, ближче до вечора, прибула машина з цистерною, в якій знаходилося три з половиною тонни небезпечної хімічної речовини. Автомобіль належить донецькій фірмі «Кріосервіс» і прямував на Роганьський пивзавод. Не доїхавши до кінцевого пункту призначення, водій МАЗу, як потім він розповів правоохоронцям, захотів повечеряти, порушив маршрут, заїхав у місто і пригальмував на одній із багатолюдних вулиць Харкова — Полтавський шлях, щоб перекусити на найближчому базарчику біля метро. День був досить теплий, і незабаром у нагрітій сонцем цистерні утворився тиск 13 атмосфер. Тут же спрацював запобіжний клапан, і зі спеціального отвору почали виходити отруйні пари вуглекислоти. Очевидці викликали бійців МНС. Щоб уникнути катастрофи, а рятівники говорять, що ситуація була небезпечна, точніше — вибухонебезпечна, необхідно було знизити тиск всередині цистерни. Приблизно годину бригада МНС із брандспойтів поливала цистерну водою з пожежних машин. Зрештою тиск всередині цистерни став нормальним. Тепер за порушення правил безпеки підприємству загрожує штраф.
Але на цьому хімічна атака на Харківщині не закінчилася. Того ж вечора жителі села Новоосинове Купянського району виявили у своєму ставку п’ять бочок з невідомим вмістом. Викликані на місце випадку рятівники вивезли на місцеву станцію техобслуговування близько тонни невизначеної хімічної речовини. Як повідомляють у прес-службі МНС, навколишньому середовищу вміст бочок зараз не загрожує. Але ось що саме було сховано на дні ставка і хто господар хімічної речовини поки невідомо. З’ясуванням цього займаються правоохоронці, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
Випуск газети №:
№119, (2004)Рубрика
День України