Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

03 липня, 00:00

У Парижі пройде презентація Одеського регіону

Після проведення презентації Одеського регіону у Брюсселі в травні 2004 року керівництво Одеської області отримало запрошення від посла України у Французькій Республіці провести аналогічну презентацію у Парижі. Вже призначено конкретні терміни. Презентація відбудеться 21—23 вересня у приміщенні посольства України у Франції. На ній буде представлено економічний, інвестиційний, культурний, науковий потенціал Одеського регіону. 22 вересня у рамках презентації пройде бізнес-форум за участю представників близько 200 французьких підприємств і за підтримки об’єднання промисловців і підприємців Франції (MEDEF). Останній день презентації, за задумом організаторів, співпадає зi святкуванням Дня України у нашому посольстві у Французькій Республіці.

Сьогодні розглядається можливість підписання у дні презентації договору про співпрацю в галузі культури між Одеським державним театром опери і балету та Паризькою оперою, у сфері науки — між Одеським національним університетом і відомою Сорбонною. Також ведуться переговори з провінцією Аквітань про можливості встановлення міжрегіональної співпраці. У цій провінції активно працює Товариство «Дружба Аквітань-Україна», візит представників яких в Одеську область заплановано на серпень цього року, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ , «День».

Донецьк: знову дихати нічим

Комплексну перевірку проведуть у Донецьку на всіх підприємствах, які займаються переплавкою металів. Це пов’язано з нещодавніми подіями: жителі Куйбишевського району шахтарської столиці поскаржилися міській владі на нестерпні умови мешкання в районі через роботу плавильних печей. Санітарні умови цієї території тоді визнали небезпечними для здоров’я людей, у зв’язку з чим звільнили з посади санітарного лікаря району, котрий не вслідкував за ситуацією.

Сьогодні, з ініціативи мера Олександра Лук’янченка, на перевірку чекає Донецький казенний завод хімічних виробів, а також інші підприємства Донецька, які займаються плавкою металів. «Усі підприємства, які отруюють атмосферу, будуть зупинені, попри підпорядкованість і форми власності», — заявив О. Лук’янченко. Насамперед на підприємствах перевірятимуть ефективність роботи пило- і газовловлюючих установок, а також очисні споруди, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.

Найдавніший «довгобуд» — школа 1976 року

Встановлено, що найдавнішим незавершеним об’єктом Хмельницької області є школа на 220 учнівських місць у селі Кочубіїв Чемеровецького району. Будівництво цього «храму знань» почалося в далекому 1976 році, продовжувалось у роки ударних п’ятирічок, відтак в якийсь період зупинилося на мертвій точці. Кочубіїв, який в оті часи, надихнувшись світлими перспективами, «дав» демографічний вибух, невдовзі з’ясував, що й почім, відтак почав потроху зменшувати народжуваність. Тому питання про школу в цьому населеному пункті вже втрачає свою актуальність.

«Об’єкт давно залишили будівельники, — повідомив начальник обласного контрольно-ревізійного управління Володимир Крупа. Вказав, що в реєстрі т.зв. довгобудів на території краю: шкіл — 58, дошкільних закладів — 45, поліклінік — 40, лікарень — 17, клубів і будинків культури — 31. — Із стін «заморожених» об’єктів уже повиростали клени й берези. Забуті «будови комунізму» розмуровують злодюжки, збувають цеглу архітекторам крамниць і шинків».

Все це виявилось у результаті аудиторських досліджень державних капіталовкладень, проведених відомством Володимира Крупи. Зволікання будівництва спричинило «до морального старіння запроектованих технологій, подорожчання будівництва й неефективного використання грошей». Причина? «Обсяги інвестування не відповідають потребам», — відповідає В.Крупа. Нагадує про «систему проектно-планового управління, що широко застосовується в цивілізованих країнах і крупних компаніях». Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

ХІІІ Міжнародна наукова конференція «Мова і культура» ім. професора Сергія Бураго

Тринадцятий рік поспіль збирає науковців, аспірантів, пошукачів та студентів Міжнародна наукова конференція «Мова і культура» ім. С.Б. Бураго, яка 29 червня уже традиційно почала свою роботу в приміщенні Великого конференц-залу Національної академії наук України. Цього разу на неї з’їхалось понад шістсот учасників.

Ця конференція започатковувалась відомим ученим-філологом, завідувачем кафедри української та російської мов як іноземних Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Г. Шевченка, доктором філологічних наук, професором Сергієм Борисовичем Бураго як допоміжний засіб для вивчення мов іноземними студентами, а з часом переросла в помітний науковий захід, в якому сьогодні з задоволенням беруть участь фахівці з найрізноманітніших наук гуманітарної сфери: філологи, філософи, психологи, історики, педагоги, культурологи, мистецтвознавці, журналісти тощо. З року в рік активну участь в її роботі, окрім вітчизняних вчених, беруть також спеціалісти зі США, Великої Британії, Франції, Іспанії, Італії, Німеччини, Китаю, Тайваню, Югославії, Угорщини, Болгарії, Польщі, Чехії, Словаччини, Росії, Латвії, Білорусі, Молдови.

Головна мета, яку ставлять перед собою організатори Конференції, це інтеграція України у світовий культурно-інформаційний простір; активізація діалогу культур України та інших країн світу; сприяння розвиткові та вдосконаленню науково-предметної й культурно-освітньої системи української держави; формування поліаспектності у підході до актуальних проблем гуманітарних наук; сприяння розвитку педагогіки як науки, формування культурологічного підходу до методики викладання філологічних наук, зокрема мови і літератури у школі та вищих навчальних закладах.

До кінця тижня вітчизняні та зарубіжні науковці розглядатимуть тут широке коло питань із лінгвістики, літературознавства, філософії, психології, історії, мистецтвознавства, культурології.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати