Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040622/4107-2-3.jpg)
Парламенту запропоновано повернутися до воєнної реформи
Питання реформування Збройних Сил та ситуація з неприйняттям закону про встановлення нової чисельності ЗС України на 2000—2005 роки обговорювались під час зустрічі Президента Леоніда Кучми з міністром оборони Євгеном Марчуком (на фото), повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави. Коментуючи це питання, Президент сказав: «Ми дуже зважено підходили до цієї проблеми, розглядаючи її на засіданні Ради національної безпеки й оборони. Я знаю, що цей закон підтримав комітет Верховної Ради. Я вважаю, що батьки в Україні мають бути вдячні нам за те, що ми для 14-ти тисяч молодих людей нинішнього року не будемо робити нового призову. Їм є де працювати — нехай навчаються, нехай працюють». За словами Є. Марчука, неприйняття цього «базового» закону, навіть за умови прийняття Верховною Радою двох інших законів про реформування Збройних Сил, блокує цей процес. «Реформування заблоковане тим, що не проголосовано нову чисельність. А нова чисельність — це й нова інфраструктура. Це не лише скорочення посад й особового складу, це ще й скорочення надмірної дублюючої інфраструктури», — сказав міністр. «Грубо кажучи, військових обдурили. Показали красивий закон із дуже хорошими гарантіями, але він не може діяти, оскільки не ухвалили базовий закон, від якого похідним є закон про соціальні гарантії», — наголосив він. Глава оборонного відомства зазначив, що основна проблема, яка виникає через неприйняття закону про чисельність, — незаплановані перевитрати, оскільки, за словами міністра, внаслідок реформи планувалося вивільнити 440 млн. грн. «У бюджеті наступного року вони б перерозподілялися: частина пішла б на розвиток озброєнь та військової техніки, — а це дуже гостра в нас проблема. А друга половина пішла б на підвищення соціальних платежів, простіше кажучи, на підвищення грошового утримання військовослужбовців», — сказав Євген Марчук. Він також акцентував на проблемі реформування військової освіти, наголосивши, що це дасть можливість вивільнити 156 млн. грн. у рамках процесу реформування Збройних Сил. Проте неприйняття закону може призвести до ситуації, коли «Міністерство оборони не зможе утримувати структури військової освіти, що готують офіцерів, яких вже сьогодні ніде розмістити», — сказав він. При цьому міністр запевнив главу держави, що «всі нинішні молоді офіцери — випускники навчальних закладів — будуть працевлаштовані».
Міністр оборони також поінформував Президента про подання Міністерством оборони звернення до Верховної Ради щодо повторного розгляду законопроекту, який передбачає встановлення нової чисельності Збройних сил України. Леонід Кучма підтримав це звернення.
У 151-му окрузi обрали депутата
На проміжних виборах до Верховної Ради в 151-му окрузi (Полтавська область) переміг, за попередніми даними, голова правління ВАТ «Полтавагаз», член Партії регіонів Олексій Лелюк. Про це повідомив агентство Інтерфакс-Україна прес-секретар комітету виборців України Олександр Черненко. За даними Центрвиборчкому, опрацьовано 100% бюлетенів. Як повідомляється на офіційному сайті ЦВК, за О. Лелюка проголосували 32,86% (29 302 виборці). За його найближчого конкурента, який брав участь у виборах за підтримки блоку «Наша Україна», Олександра Кулика, проголосували 22,33% виборців, голову ради Східноєвропейського банку, безпартійного Михайла Гончарова — 8,99%. Екс-віце-прем’єр Леонід Козаченко, який також балотувався в цьому окрузi, отримав 6,67% голосів виборців. Усього за депутатський мандат боролися 24 кандидати. Загальна явка, зі слів О. Черненка, становила 60,32%. Довибори в 151-му окрузi були призначені після смерті обраного в цьому окрузi народного депутата Івана Четверикова.
Мислитель із Божикiвцiв
Високочолий мандрівний мислитель ніби прийшов із сивої давнини й зупинився на п’єдесталі перед школою в Божиківцях Деражнянського району на Хмельниччині. «Подібного пам’ятника немає не тільки в такому селі, як Божиківці, а й у світі», — вважає заступник голови Деражнянської райдержадміністрації Людмила Стрілецька. Вона повідомила для «Дня», що «мислителя витесав з добутого у Карпатах білого каменю випускник цієї школи, відомий київський скульптор Василь Корчовий». Вдячний учень присвятив свою талановиту роботу сільським учителям. Втілити цей задум йому допомагали троє успішних підприємців, які також пішли у велике життя із школи у Божиківцях, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Дитсадки вдалося відстояти. Надовго?
Прокуратура Луганська запобігла незаконному закриттю та перепрофілюванню дитячих дошкільних закладів. Як повідомила прес- служба прокуратури Луганської області з посиланням на дані начальника відділу захисту прав і свобод неповнолітніх прокуратури Луганської області Валерія Побережного, кілька дитячих садків намагалися закрити керівники підприємств. Так, керівництво державного підприємства ВО «Луганський верстатобудівний завод», видало у квітні поточного року наказ про закриття ясла-садків № 14 та № 101, розташованих у Луганську. На той момент ці заклади відвідували понад 240 дітей. Рішення про передачу дитсадків у комунальну власність територіальної громади міста у встановленому порядку не було прийняте. Так само діяла адміністрація виробничо- експлуатаційного підприємства «Луганськкомуненерго», ухваливши рішення про ліквідацію дитячого ясла-садка «Ивушка» в місті Щастя з 22 березня поточного року. Цей дитсадок відвідували 150 дітей. З огляду на те, що такі рішення приймали з грубими порушеннями вимог Закону України «Про дошкільну освіту», прокурор міста Луганська їх опротестував. За результатами розгляду протестів керівництвом підприємств незаконні накази про ліквідацію цих дошкільних закладів скасували. Попереджене порушення прав понад 390 дітей на отримання доступної дошкільної освіти, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Випуск газети №:
№107, (2004)Рубрика
День України